Reklaam sulgub sekundi pärast

Šokk! Ülipopulaarne ilubränd teeb endiselt Venemaal äri, firma lükkab süüdistused tagasi

Loreal
Loreal — FOTO: Instagram

Eesti Teaduste akadeemia on seitse aastat toetatud „Naised teaduses“ programmi auhindade ja uurimistoetustega, mida juhivad L’Oréal ja UNESCO. Paraku aga ilmnes mõned nädalad tagasi šokeeriv asjaolu, et L’Oréal jätkab endiselt tehase kasutamist Venemaal.

Teaduste akadeemia president Tarmo Soomere on pettunud, et L’Oréal jätkab tegevust Venemaal, hoolimata ülemaailmsest kriisist seoses Venemaa sissetungiga Ukrainasse.

Eesti Päevalehele antud kommentaaris tunnistas Soomere, et akadeemia sai alles mõne nädala eest teada, et L’Oréal jätkab Venemaal tegevust. „Oleme selle aja jooksul mitmel korral veebinõupidamiste formaadis kohtunud Läti ja Leedu teaduste akadeemia presidentidega, hiljuti ka kõigi kolme riigi UNESCO rahvuskomisjonidega. Lisaks hulk kontakte UNESCO Eesti rahvuskomisjoni esindajatega ja mitteametlik infovahetus L’Oréali inimestega,“ lisas Soomere.

Kuigi lõplikku otsust veel ei ole, ütles Soomere, et kaalutakse Balti riikide teaduste akadeemiate koostöösuhete peatamist L’Orealiga üheks aastaks.

L’Oreal toob enda veebilehel välja, et nad ei toeta Venema sõda Ukrainas ja tõrjub süüdistusi:

L'Oréal mõistab jõuliselt hukka Venemaa invasiooni ja sõja Ukrainas, mis põhjustab Ukraina rahvale palju kannatusi. Alates 24. veebruarist 2022 on meie absoluutne prioriteet olnud toetada meie enam kui 300 Ukraina töötajat ja nende peresid.

Me jätkame oma töötajate toetamist Ukrainas finantsilise ja psühholoogilise abiga. Naaberriikides on meie kohapealsed meeskonnad isiklikult vastu võtnud ja tihti ka majutanud üle 500 inimese, sealhulgas meie Ukraina kolleegid ja nende pered. Me pakume majutust, psühholoogilist, finantsilist, meditsiinilist ja immigratsioonialast tuge vajadusel. Kus iganes võimalik, pakume meie töötajatele ajutisi töövõimalusi teistes L'Oréal'i tütarettevõtetes. Samuti aitame teisi Ukrainast lahkuma sunnitud ukrainlasi leida töövõimalusi L'Oréal'i ökosüsteemi sees.

Mis puudutab Venemaad, siis L'Oréal on läinud kaugemale kõigist praegustest ELi ja USA sanktsioonidest. Lisaks kõigi oma poodide, otse opereeritavate letikohtade kaubamajades ning oma kaubamärgi e-kaubanduse saitide ajutisele sulgemisele ja kõikide tööstuslike ning riiklike meediainvesteeringute peatamisele, on L'Oréal lõpetanud enamiku oma kaubamärkide müügi, piirates oma kohalolekut kõige hädavajalikemate toodetega, samal ajal jätkates oma töötajate toetamist.

Me oleme igapäevaselt ühenduses meie meeskondadega kohapeal ja kohandame oma vastust vastavalt olukorra arengule.

Hoolimata veebilehel kirjasolevast, jätkub siiski mainitud tehase kasutamine ning ka osade toodete müük Venemaal.

Kommentaarid puuduvad