Reklaam sulgub sekundi pärast

Silvia Ilves pahandab tema raamatut arvustanud kirjanikuga: olen talle lihtsalt pinnuks silmas

Silvia Ilves ja Katrin Pauts sattusid sõnasõtta
Silvia Ilves ja Katrin Pauts sattusid sõnasõtta — FOTO: TV3/Delfi Meedia kollaaž

Kirjanik Katrin Pauts avaldas Silvia Ilvese raamatu kohta arvustuse, mis ei jäänud märkamata ka tšellistil endal. Naine tegi selle kohta ka Facebooki postituse, kus kirjutas, et negatiivse arvustuse taga paikneb vaid tõsiasi, et ta on lihtsalt Pautsile inimesena pinnuks silmas.

Ilves tegi kolmapäeval oma Facebooki seinale postituse, kus kritiseerib Katrin Pautsi kirjutatud raamatuarvustust. Seal ühtlasi tunnistab ta, et tunneb kirjanikku isiklikult ning et nende suhted pole kuigi soojad. "Tean, et olen talle inimesena lihtsalt pinnuks silmas kunagise lahkarvamusele jõudmise tõttu," selgitab ta ning väidab, et paljud hoiavad kirjanikust kui kibestunud inimesest eemale. "Aga mõistan Postimehe soovi niisuguseid oma palgal hoida, sest vähesed suudavad nii madala suunitlusega rolli kanda," kirjutab Ilves. 

Ilves süüdistab kirjanikku oma elukutse pahatahtlikus ärakasutamises, sest tema hinnangul pole Pauts tema elulooraamatut isegi läbi lugenud, vaid piirdunud raamatukaanega. "See on paratamatus, et alati kõige pädevamaid inimesi ruuporisse ei lasta kujunduse loomiseks. Aga fakt on, et see arvustuse kirjutaja pole raamatut üldse läbi lugenudki – arvustus on tehtud raamatukaane läbilugemise põhjal!" jätkab ta.

Ühtlasi toob tšellist välja, et Pauts ei ole kursis faktiga, et poelettidel müüdav arv ei ole sugugi see number, mis tähistab müüdud raamatute arvu ja sellest saab Silvia tulu null eurot. "Minu kasum tuleb kallitelt raamatu lugejatelt, kes mu käest seda isiklikult soetavad ning selle eest olen tänulik," täpsustab muusik.

Postitus ei jäänud märkamata ka Pautsil endal, kes Silviale vastulöögi andis. "Kuule, mis sul viga on? Mis sa lärmad siin? Said jumala leebe ja empaatilise arvustuse - oleksin pidanud ikka ausam olema, tõesti, aga ei tahtnud sulle ja su armsatele lugejatele ülekohut teha. Loodan, et oled endaga vähemalt ise rahul," põrutas ta kommentaariumis.

Sellele vastas omakorda ka Silvia ise. "Lärman? Avaldan arvamust, mida on mul õigus teha. Aga sa võiksid enne pasundama hakkamist raamatu ikka läbi lugeda. Olles raamatu sisuga ülimalt lähedane, on läbi näha, et oled õhku visanud lihtsalt eelarvamust raamatust." Ilvese arvates on äärmiselt inetu isiklikku vimma välja elada ja oma eriala relvana rakendada. "Aususest on asi kaugel," leiab ta. 

Vaata ka galeriid Silvia Ilvese raamatuesitluselt!