Sammub Hundi jälgedes? Kaunitari-Kaspar läks bachata trenni: vajasin, et keegi motiveeriks

Kaspar Rooni
Kaspar Rooni — FOTO: Kalev Lilleorg

Möödunud telesügise kõige romantilisemas saates “Vallaline kaunitar” Brigitte Susanne Hundi südant jahtinud ja seejärel auväärsele teisele kohale jõudnud Kaspar Rooni proovib kätt milleski täiesti uues – bachatas!

Rooni jagas oma Instagrami kontol pilti, kus on näha Bachata Studio logo koos kirjega “Iga kolmapäev!”. Võtsime mehega ühendust ja uurisime, kas siin on tema endise südamedaami ja tulihingelise bachata fänni Brigitte käsi mängus või sattus Rooni tantsutrenni kuidagi teistmoodi.

Kaspar tõdeb, et tema jaoks oli lausa üks selle aasta eesmärkidest minna bachata trenni. “Minu sõbrad Emmanuel Odeh ja Herki Siider (osalejad “Vallalise kaunitari” saates – toim.) juba oskavad tantsida, mina tahtsin ka seda oskust omandada. Mul oli vaja, et keegi natuke motiveeriks tegema esimest sammu,” sõnab ta.

Kaspar töötab igapäevaselt massöörina ja nii tekib tal pidevalt palju uusi tutvusi. Ka bachata trenni jõudis ta just oma töö kaudu. “Massaaži seansile sattus üks neiu, kes rääkis, et tegeleb tantsimisega. Vestlesime sellel teemal pikemalt ja uurisin, kas ta bachatat ka oskab tantsida. Tuli välja, et just seda tantsustiili ei oska, aga ta pakkus välja, et kui tuleb algajatele uus grupp, siis võime koos minna. Järgmisel päeval sain sõnumi temalt, et Bachata Studio Tallinnas on kolmapäeva õhtul algamas uus grupp algajatele. See sobis ideaalselt! Võtsin tantsukingad kaasa ja seadsin sammud stuudiosse,” meenutab Rooni. Humoorikaks teeb asjaloo see, et kõnealune neiu täna enam ise trennis ei käigi.

Bachata trennides käimist alustas Rooni aprillikuus ja siiani on tal õnnestunud sinna jõuda kord nädalas. “Tunnen, et seda on natuke vähe ja vajaksin lisatunde. Kiirema tulemuse saavutamiseks peaksin käima vähemalt kaks või kolm korda nädalas. Kahjuks töögraafik seda ei võimalda,” tõdeb ta.

Kaspar läks Bachata trenni
Kaspar läks Bachata trenni — FOTO: kuvatõmmis Instagramist

Nagu iga uue asjaga, on algus raske ja Kaspar tunnistab, et esimesed tunnid olid tema jaoks keerulised, sest tantsimine vajab rütmi tunnetust, head keha liikumisvõimet ja koordinatsiooni. “Bachatas peab mees juhtima. Kui mehe signaalid on segased, siis partneril on keeruline aru saada, mida ta tegema peab. Algus oli pudru ja kapsad, aga tänu professionaalsetele treeneritele saan iga trenniga oskusi paremaks,” jääb Rooni lootusrikkaks.

“Bachata on väga ilus ja sensuaalne tantsustiil. See on oskus ennast väljendada läbi liikumise ja muusika rütmi. See tekitab minus väga erilise emotsiooni, sest ma pole varasemas elus osanud niimoodi tantsida. Olen olnud pigem kinnine inimene. Tantsimine paneb liikuma puusad ja aktiveerib loomingulise protsessi ajus,” lisab ta.

Varasemalt on Rooni aastaid tegelenud märksa kangema spordialaga ning puusade hööritamise asemel hoopis jõusaalis raskusi tõstnud. Mis teda niivõrd sensuaalse tantsu poole siis ikkagi tõmbas? “Keha tuleb arendada mitmekülgselt. Jõusaalis olen aastaid käinud ja see on teatud liikumismustrid tekitanud – puusad on kinni ja keha puine. Bachata aitab lõhkuda vanu mustreid läbi dünaamilise liikumise. Kui jõusaalis olen harjunud pigem üksinda käima, siis bachata on väga sotsiaalne ja lõbus, partnerid koguaeg vahetuvad. Saame palju naerda, kui mõni samm juba viiendat korda sassi läheb. See on iga asjaga nii – teed vea, õpid sellest, proovid paremini,” ütleb Kaspar.

Brigitte on ju teadatuntud bachata ekspert – kas on oodata eratrenne? “Brigittega oleks kindlasti väga lõbus tantsima õppida, aga teades kui hästi tema tantsib, siis tunneksin ennast natuke kohmetult. Aga lootus on suur, sest õpin samas stuudios tantsima, kus Brigitte,” muheleb Rooni.

Kommentaarid puuduvad