Reklaam sulgub sekundi pärast

Rita Ray: ajan enda asja nii hästi kui saan

Rita Ray
Rita Ray — FOTO: Pressimaterjal

Rita Ray on toonud Eesti muusikamaastikule palju värskust ja värve. See ei ole jäänud ka tähelepanuta ning toonud artistile lausa kolm EMA 2023 nominatsiooni, lisaks ka Aasta Artisti nominatsiooni.

Milline on aga meie oma soulikuninganna esimene muusikaga seonduv mälestus ja mis on see je ne sais quoi, mis aitab Rita Ray hinnangul paremini tunnetada albumi lugu ja artisti enda maailma?

Esimene muusikaga seonduv mälestus…

Minu esimene muusikaga seotud mälestus on tihedalt põimunud laulmisega. Laulsin väiksena igasuguseid laule, kuid eredalt meenub just “Jamaika hällilaul”, mida ema mulle laulis ning mida ma omakorda järgi püüdsin laulda.

Muusikat kuulasin…

Lapsena kuulasin ma muusikat põhiliselt läbi CD- ja kassetimängijate, kust kuulasin oma toonase lemmikbändi Vanilla Ninja singleid. Kuna mul ei olnud piisavalt raha terve albumi ostmiseks, siis ostsin Säästumarketist kokku singleid ja siis vahetasin, kui ühest loost juba kõrini sai. Hiljem kasutasin mp3-mängijaid ja ilma selleta ei läinud ma kuhugi. 

Praegu kuulan…

Praegu kuulan muusikat peamiselt voogedastuse vahendusel ja tuhlan seal igasugustes huvitavates playlistides ja enda discover weekly’s. Vinüülikogu on ka meil elukaaslasega kahepeale juba täitsa arvestatav. Vinüülilt muusika kuulamine on muidugi hoopis teine teema. See ehk polegi lihtsalt kuulamine, vaid hoopis muusika nautlemine. Albumite järjest kuulamisel on see je ne sais quoi, mis aitab paremini tunnetada albumi lugu ja artisti enda maailma.  

Eesti muusika on…

Tänu sotsiaalmeedia hüppelisele arengule on Eesti muusika tase kõvasti tõusnud. Muidu levisid siia uued tuuled ja trendid aeglaselt ja visalt. Kuigi väga keeruline on olla see n-ö hindaja. Ma olen ise alati mõelnud, et ajan omaenda asja nii hästi kui saan ja eks teised toimivad ilmselt sama mõtteviisi järgi.

Fairmusist soovitan kuulata…

Jarek Kasarit / Chalice’i

Aasta Artisti poolt saab hääletada SIIN.

Eesti Muusikaauhinnad 2023 võitjad selguvad 26. jaanuaril Unibet Arenal suurejoonelisel juubeligalal. Kontsertprogramm algab kell 18.00, otseülekannet saab jälgida Kanal 2 vahendusel algusega kell 19.30. Tänavusel muusikaauhindade galal valitakse esimest korda uue kategooriana aasta Soul, Funk, R'n'B artist. Õhtut juhib 5MIINUST.

Kommentaarid puuduvad