Peeter Rebane Eesti riigijuhtide tööst: me peaks tegelema hariduse, meditsiini ja julgeolekuga, mitte üksteise solvamisega

rebane

Eile käis “Suviste Seitsmeste” saates külas filmitegija Peeter Rebane, kellel esilinastus sel aastal mängufilm “Tulilind”, mis räägib keelatud armuloost kahe mehe vahel 70ndate Nõukogude Liidus.

Kuigi Eesti ühiskonna jaoks oli teema pisut vastuoluline, siis kinnitas Rebane, et ülejäänud riikides on tema film väga kenasti vastu võetud. Eriti üllatav oli filmitegija jaoks, et väga usklikus riigis nagu Leedu sai tema film äärmiselt sooja vastuvõtu osaliseks. 

“Mujal maailmas pereväärtus ongi see, et kõik pered on võrdsed. Et see on Eestis mingisugune minevikudebatt olnud, et mõned organisatsioonid proovivad pereväärtusi näidata, kui ainult meest-naist. Mujal maailmas on see läbikäidud etapp,” tõdes Rebane, et tema filmi temaatikas pole tegelikult midagi vastuolulist. 

Rebane viitas organisatsioonist rääkides Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna tööle valitsuses ning tõdes, et vaatab õudusega, kuidas taaskord on käimas kaolitsiooni läbiraakimised EKRE-ga.

“Minu meelest ei peaks riiki juhtima ükski inimene, kes ei suhtu teistesse kaaskodanikesse respektiga. See ei tule ühelegi ühiskonnale kasuks, ka meie väikesele Eestile kasuks, kui inimesed vihkamist õhutavad,” ütles Rebane. 

“Me peaks tegelema hariduse, meditsiini, julgeolekuga, mitte üksteise solvamisega. Meil oleks rohkem vaja Lennart Merelikku suhtumist,” arvas Rebane. 

Vaata intervjuud Peeter Rebasega lähemalt videost: 

Kommentaarid puuduvad