Reklaam sulgub sekundi pärast

Palju õnne, Marek Lindmaa! 15 fakti sünnipäevalapsest, mida sa varem ei teadnud

Marek Lindmaa
Marek Lindmaa — FOTO: TV3

Täna saab 39-aastaseks armastatud uudisteankur ja saatejuht Marek Lindmaa. "Sotid selgeks", "Imikuga metsas" ja "Seitsmesed uudised" on vaid mõned näited tema panusest teleajalukku. Taasavaldame intervjuu TV3.ee arhviivist, kus palusime Marekil vastata 15 küsimusele.

1. Kui saaksid üheks päevaks kohad vahetada ükskõik kellega, kes see oleks ja miks?

Ma vahetaksin ära Ott Tänaku ja Martin Järveoja kohad ralliautos. Oleks tore näha mida suudab Martin rooli taga ja Ott kaarti lugedes. 

2. Kas sul on mõni foobia?

Madudega vannis oleks üsna ebameeldiv olla.  

3. Nimeta toit, mis tekitab sinus koduse tunde ja viib tagasi lapsepõlve.

Kahtlemata praekartulid ja pannkoogid. 

4. Kes on sinu celebrity crush?

90ndatel seriaaliga “Sõbrad” üles kasvanud poisi jaoks oli kahtlemata selleks Jennifer Aniston. Tänasel päeval… see on hea küsimus! Mõtlen sellele veidi. 

5. Kui sa võidaksid lotoga miljon eurot, mida sa teeksid?

Lotot ma üldiselt ei mängi. Aga, kui tõesti peaks võitma, siis mõtlen edasi. Tõenäoliselt investeeriksin iseendasse. See summa on piisavalt suur, et anda ajalist vabadust uute oskuste omandamiseks. Oma tööd teeksin kindlasti edasi, sest teen juba praegu seda, mida armastan. 

6. Mis on su elu motto?

Iga asi on millegi jaoks hea. Isegi kõige negatiivsem on millekski hea! Lihtsalt sa ei pruugi sellest kohe aru saada. 

7. Kui peaksid homme ülikooli astuma, mida sa õppima läheksid?

Ilmselt eriala milles olen eriliselt kehv. Miks? Sest siis oleks arenguhüpe lõpuks kõige suurem. Näiteks muusikas/laulmises olen ma täiesti andetu. Kui öeldakse, et kellelgi on elevant kõrva peale astunud, siis mul on terve kari mõlemast kõrvast üle käinud ja siis uuesti ringiga tagasi trampima tulnud. Samal ajal räägitakse, et kõiki on võimalik laulma õpetada. Palun väga – ma olen siin, valmis tööd tegema, õpetage mind laulma! Seda võimatut missiooni ei suuda lahendada ka Tom Cruise ise. 

8. Koht, kuhu sa enne surma tahad jõuda?

Kosmoses tahaks ära käia. See oleks äge. 

9. Viimane asi, mida sa telekast suure huviga jälgisid?

Eesti korvpalli koondise mänge. Vinge sats on meil üles kasvanud. Korvpall on eestlaste esituses muutunud jälle nauditavaks. Selles meeskonnas on mingi sportlik ülbus ja tahe suurtele koht kätte näidata. Risti ei lööda kellegi ees ette, vaid näidatakse NBA staaridele, kuidas see mäng tegelikult käib. 

10. Harjumus, millest tahaksid vabaneda?

Ühestki harjumusest ei taha vabaneda, olen näinud palju vaeva, et nendega harjuda. Neist vabanemine oleks sama, kui viskaks banaani prügikasti ja rõõmustaks kätte jäänud koore üle. Tean – juhite tähelepanu nüüd sellele, et iga asi pidi ju millegi jaoks hea olema! Aga ükskõik kui palju suhkrut banaanikoorele ei kühveldaks, maitseb see ikka vastikult. 

11. Kõige kallim asi sinu riidekapis?

Seif.

12. Nimeta kolm asja, mille üksikule saarele kaasa võtaksid

Vähemalt kuuekohaline helikopter, piloot ja piisav kütusevaru.  Kõik muu saab hiljem järgi tuua. Olgu selleks sõbrad, toit, vesi, mõnusaks olemiseks sobilik varustus jne. Igale olukorrale tuleb läheneda loominguliselt – ei pea hakkama kohe Bear Gryllsi kombel saapanöörist lõkse meisterdama ja prilliklaasist lõket süütama. 

13. Intervjuu, mida mäletad siiani kõige eredamalt?

Praegune on üsna eredalt meeles. Pole ka tänase päeva celebrity crush meelest läinud. Ikka mõtlen veel. Ilmselt see mõni äge Eesti naislaulja/näitleja ikka on. 

14. Mis on üks omadus, mida sa teistes inimestes ei salli?

Napisõnalisus. Aga üldiselt on kõik inimesed ilusad ja head!

15. Kui sa peaksid olema loom, mis loom sa oleksid?

Lõvi.

Hiljuti täitus Marekil ka 19 aastat TV3 töötamist. Loe, kuidas telenägu ise oma aastaid meediamajas meenutab ja milline oli tema esimene tööpäev TV3s!