Reklaam sulgub sekundi pärast

NIMEKIRI | Tuntud Eesti staarid, kes ei kasuta oma sünninime

Anu Saagim, Hanna-Liina Võsa ja Stig Rästa
Anu Saagim, Hanna-Liina Võsa ja Stig Rästa — FOTO: TV3/pressimaterjalid

Me kõik teame, kes on Anu Saagim või Stig Rästa. Kuid tegelikkuses on paljude Eesti staaride kodaniku- ehk sünninimed hoopis teistsugused. Või siis kasutatakse oma esinejanimena vaid osa enda pikemast sünninimest. Toome sinuni ülevaate staaridest, kes on otsutanud oma artistinime veidi kohendada või sootuks muuta.

Anu Saagim

Meelelahutaja ja ajakirjanik Anu Saagimi tegelik nimi on Anu Nataly Saagim-Ratia. Kui Anu lõpetas keskkooli, sõlmis ta fiktiivabielu Soomes, mis hiljem lahutati. Ta abiellus aastaid hiljem Soome disaineri Ristomatti Ratiaga ning võttis endale mehe perekonnanime. Oma abielu lahutasid nad 2016. aasta veebruaris. Kuigi Saagimil on sünnipäraselt kaks eesnime, siis Natalyt ta ei kasuta ning avalikkus teab teda just Anuna.

Anu Saagim
Anu Saagim — FOTO: TV3

Mihkel Kärmas

"Pealtnägija" saatejuhi ning eestvedaja Mihkel Kärmase kodanikunimi on Lieven-Mihkel Kärmas.

Tema õde on helilooja Maian-Anna Kärmas. 20 aastat tagasi antud intervjuus Eesti Päevalehele avaldas naine, et oma kõnepruugis kasutab ta venna kohta just Lieveni nime. "Mihkliks kutsuvad teda rohkem töökaaslased ja see on selline ametialane nimi," avaldas Maian toona.

Nimi Lieven on Eesti haruldane ning Statistikaameti andmetel kannab Eestis sama nime 5 või vähem inimest. 

Hanna-Liina Võsa

Lauljanna ning muusikakooli omanik Hanna-Liina Võsa tegelik nimi on Hanna-Liina Võõsa. Kunagises Kroonikale antud kommentaaris sõnas naine ise, et las see jääda müstiliseks saladuseks. 

Hanna-Liina käis koos oma isa, Lembo Võõsaga, paar aastat tagasi külas ka "Vikerraadio" saates "Käbi ei kuku...", kus ta avaldas, et tema vend Timmo oli üks neist, kel õnnestus Estonia katastroofist eluga pääseda. 

Hanna-Liina Võsa
Hanna-Liina Võsa — FOTO: Pressimaterjal

Stig Rästa

Muusik Stig Rästa tegelik nimi on Raul-Stig Rästa. Stig tõdes kunagises "Ringvaate" saates , et seda esinejanime ei mõelnud ta välja ise. Selle nime valis talle välja Tomi Rahula. Ammuses Kroonikale avaldatud intervjuus tõdes, et Tomi oli ka üks esimesi inimesi, kes hakkas tema teist nime, Stigi, kasutama. "Varem kutsusid kõik mind Rauliks."

Stig Rästa
Stig Rästa — FOTO: TV3

Raivo E. Tamm

Näitleja Raivo E. Tamme päris nimi on tegelikult Raivo Tamm. Raadio 2 saates "Vabakava" avalikustas mees, et E tähe lisas ta oma nimele lihtsa põhjusega - Raivo Tammesid on Eestis väga palju. Rahvastikuregistri andmetel on sama nimega inimesi Eestis hetkel 17.

Toona rääkis Tamm, et E täht võib tähendada mitmeid asju. "E on minu isa eesnime esitäht, kuigi ka minu ema nimi algas e-ga. Kunagi ma suhtlesin tihedalt Rakvere teatris kirjandusala juhatajana töötanud Hans H. Luigega ja sealt siis see eeskuju mul tuli, et panna oma isa täht sinna," avaldas ta. 

Raivo E. Tamm
Raivo E. Tamm — FOTO: TV3

Kerttu Rakke

Kirjanik Kerttu Rakke kodanikunimi on Kadi Kuus. Nimi Kerttu Rakke on tema pseudonüüm, mis tekkis aastal 1987. 

Maiken

Lauluõpetaja Maikeni päris nimi on Kadri Koppel. Naine jutustas, et Maikeni nimi tuli kunagi, kui ta salvestas stuudios oma esimest lugu. "Tol ajal tundus, et Kadri Koppel ei ole artistile hea nimi,“ jagas ta Kroonikale.

„Mina polnud seda nime varem isegi kuulnud, aga see hakkas mulle esimesest hetkest meeldima ja tundus, et ka sobis mulle."

Maiken
Foto: WAF

Evert Poom

Sisulooja Evert Poomi nimi on tegelikult Evert Pol Poom. Tema päris nimi jõudis laiema avalikkuse ette paar aastat tagasi, kui Evert juhatas end videos sisse kui Evert Pol Poom. Paljud arvasid toona, et tegemist on naljaga. Tõestuseks postitas Poom toona oma sotsiaalmeediasse ka pildi enda ID-kaardist, kus oli näha, et tõepoolest on see noormehe päris nimi.

Evert Poom ja Marco Tasane
Evert Poom ja Marco Tasane — FOTO: Karli Saul

Kommentaarid puuduvad