Nele-Liis Vaiksoo Ironmani eel: rajale tuleb minna sellise vormiga nagu praegu on

NELE

Sel nädalavahetusel toimub Ironman Tallinn triatlon, kus võistlustulle astub armastatud lauljanna Nele-Liis Vaiksoo.

Nele-Liis Vaiksoo teatas selle aasta alguses, et temast saab Ironman 70.3 hea tahte saadik ning asus koos raadiohääl Andres Puusepaga võistluseks treenima.

“Trenni tegemine on olnud nii lahe,” rääkis lauljanna, et ettevalmistusperiood on pakkunud hulgaliselt positiivsed emotsioone. “Iga esmaspäeva hommik, kui ujumine oli, siis ma ikka reipalt läksin sinna basseini,” ütles Nele-Liis lustlikult. 

Lauljanna sõnul on selle teekonna juures senini kõige väljakutsuvam olnud graafikute klapitamine, sest ega päevad otsa pole olnud võimalikult trenni teha. Lisaks tööle on tal ka pisikene kaheaastane laps, kes samuti vajab ema aega ja tähelepanu. 

“Mõnikord, kui laps on haige olnud, siis ju ikka oled temaga koos, mitte ei lähe trenni, mõnikord oled töödest emotsionaalselt väsinud ja siis on raske trenni minna, et küllaltki üles-alla üles-alla on see teekond olnud,” kirjeldas Nele-Liis ettevalmistusperioodi. 

Paljud sportlased jälgivad tihtipeale kindlat toitumisplaani, kuid lauljanna tähendas, et toitumise poole pealt pole ta endale liialt piiranguid pannud.

“Viimased kuud ma pole üliteadlikult toitunud, kuid kui mõnelt kontserdilt öösel tulen, siis sealt tanklast enam kabanossi pigem ei võta, vaid olen võtnud midagi värsket ja kergemat. Midagi, mida oleks kergem seedida,” märkis Nele-Liis. 

Ironmani nädalal Nele-Liis üle ei pinguta. Ta tõdes, et on teinud mõned treeningud, kuid andnud ka kehale enne suurvõistlust puhkust. “Rajale tuleb minna sellise vormiga nagu praegu on. Ega enam paremaks ei saa siin viimase nädalaga, aga hullemaks võib küll minna, kui peaks mõni vigastus tekkima,” tähendas Nele-Liis. 

Eesootaval Ironmani triatlonil tuleb läbida 1,9 kilomeetrit ujumist, 90 kilomeetrit rattasõitu ja 21 kilomeetrit jooksmist. Lauljanna sõnul teab ta juba, et kõige väljakutsuvam saab olema 21-kilomeetrine jooksudistants.

“Ma pole jooksmisega siiamaani sõbraks saanud. Ma ei tea, mis mu jalad üldse teevad, kui ma ratta seljast maha tulen,” rääkis Nele-Liis, kuid lisas, et pooleli ta ei kavatse võistlust jätta ning kasvõi kõnnib finišisse. 

“Oleme omaette naljatanud, et kasvõi roomates, aga finišijoone ületame,” tõdes naine, et koos Andresega on neil kindel plaan see distants läbi teha ning ta suure huviga juba ootab võistlust. 

Vaata, milline ettevalmistus võistluseks on olnud Andres Puusepal: Ironmaniks valmistuv Puusepp: olen veendunud, et teen selle ära ja kasvõi rooman finišisse! – TV3

Kommentaarid puuduvad