Naistekuu

toob teieni Passion Games

Tinderist eluarmastuse leidnud naine: ei osanud arvata, et seal on nii palju normaalseid mehi!

Pilt on illustratiivne tinder
Pilt on illustratiivne — FOTO: 123rf

Kaks ja pool aastat õnnelikus suhtes olnud Liis kummutab müüdi, et Tinderist ei ole võimalik eluarmastust leida. Tema selle leidis ja on õnnelikum kui kunagi varem!

Kui kaua sa olid enne Tinderit kasutanud, kui kohtusid seal oma tänase elukaaslasega? 

Ma arvan, et ma olin umbkaudselt pool aastat olnud Tinderis, enne kui Martiniga tuttavaks saime. Mõned aastad enne seda olin samuti Tinderis, kuid vahepeal kustutasin konto ära. 

Kas sul oli mingisugune lootus Tinderit uuesti tehes, et võid endale sealt kallima leida?

Eks väike lootus ikka oli, sest muidu võib-olla ei prooviks seda rakendust, kui ei mõtleks, et ta äkki õnnestub. Tegelikult ma ei tea, kas ma üldse midagi mõtlesin. Ma olin vallaline ja tahtsin mingit vaheldust ning põnevust tööelule. 

Kui mitme Tinderi-tutvusega Sa päriselus kokku oled saanud? 

Ma käisin kokku 5 inimesega väljas, sealhulgas mu tänane eluskaaslane, kes oli ühtlasi ka minu viimane tutvus Tinderist.

Kas Sul oli mingeid hirme nende päriselu kohtingute eel? Ikkagi võõras inimene ning Internetis loodud tutvus, kunagi ju ei tea…

Ei olnud. Sellessuhtes ma väga valisin ikka, kellega ma kohtingule läksin ja kus see kohting toimub.

Ma proovisin alguses päev-kaks inimest tundma õppida vestluse teel ning siis, kui kõik tundus okei, olin valmis kohtingule minema. Väga kaua pole mõtet Tinderis vestlust arendada, muidu see ei jõua kuhugi. Kui tundub okei inimene, siis pigem ikka kokku saada.

Ma mäletan, et ainult üks neist kohtingutest oli selline kummaline, kus mees oli pannud endale 20-aastase pildid ning päriselus kokku saades tuli välja, et ta oli 40-aastane. See oli esimese korral, kui Tinderit kasutasin, ja ma olin šokeeritud sellest. Siis ma mõtlesingi, et ei viitsi niimoodi, kui inimesed valetavad ja mingil hetkel kustutasin Tinderi ära. 

Aga siis otsustasid mõne aasta pärast Tinderile ikkagi uue võimaluse anda? 

Üks sõbranna rääkis mulle pidevalt, et ta tutvub seal väga huvitavate inimestega. Näiteks käis välismaalastega kohtingutel ja sai inglise keelt praktiseerida. Tinder hakkas taas tunduma kuidagi huvitavana ja mõtlesin, et annan sellele tõesti uue võimaluse.

Nagu näha, siis see tasus ennast ära.

Jah (naerdes). Tegelikult avastasin kokkuvõttes, et seal on palju normaalseid inimesi… Või mul siis lihtsalt vedas ja sattusin mingite normaalsete otsa.

Tõesti, paari inimesega käisin vist ainult ühel kohtingule, sest ma sain aru, et me ei sobinud üldse. Aga mõnega ma käisin ikka mitu korda ja ma leidsin Tinderist lisaks oma elukaaslasele tegelikult ka paar väga toredat inimest, kellega ma tänasel päeval küll ei suhtle, aga kui ma neid näeksin, siis mul oleks nendega väga tore vestelda.

Räägi lähemalt tutvusest Martiniga.

Me saime ka suhteliselt kiiresti päriselus kokku peale Tinderis tutvumist. Ma olin selle mentaliteediga, et kunagi ei tohi ootusi väga kõrgele seada, sest siis ei pruugi midagi tulla. Et peab pigem vaatama, kuhu elu viib. Seetõttu ma peale meie esimest kohtingut ei teinud mingeid järeldusi.

Aga me jäime suhtlema ja käisime veel kohtingutel. Me panustasimegi alguset peale rohkem päriselus kohtumistele ja näost näkku suhtlusele.

Millal sa mõistsid, et Martin võibki see “õige” olla?

Neljandal või viiendal kohtingul tuli see tunne, et me sobime väga hästi. Nendel kohtingutel ma tundsin juba “liblikaid” kõhus ning sain aru, et mingid sügavamad tunded hakkavad tekkima. Tema tunded kasvasid tegelikult vist isegi kiiremini.

Aga ega ei läinudki enam kaua aega, käisime võib-olla veel paaril kohtingul ning siis otsustasime teineteisele pühenduda.

… ning tänaseks olete olnud koos juba kaks ja pool aastat.

Jah (naerdes). Ning meil on läinud väga-väga hästi. Me sobime tõesti hästi kokku ning iga päev saame sellele aina rohkem kinnitust. Me oleme nagu kokku loodud.

Eks meil on samuti vahepeal erimeelsusi nagu igal paaril, aga me pole siiani veel kordagi tülitsenud. Erimeelsused lahendame me alati väga kiiresti ära, sest me räägime omavahel väga palju. Kommunikatsioon ongi suhtes kõige olulisem!

Milliseid soovitusi annaksid sa teistele naistele, kes proovivad Tinderist endale pikaajalist kaaslast leida? Väga paljud naised kurdavad, et mehed Tinderis ei otsi tõsiseid suhteid vaid pigem üheöösuhteid.

Esiteks tasub tõesti hoolega valida, kellega minna kohtingule. Minu filtreerisin ikka väga hoolikalt. Näiteks minu arust kõik need “jõusaalikutid”, kes on Tinderisse pannud ainult jõusaalipilte, on tõelised eneseimetlejad. Need mina jätsin kohe välja.

Pildid sellesmõttes reedavad mingeid asju, kui neid hoolikalt uurida, aga samas tõesti, nagu minu endagi kogemus näitas, siis võivad need mõnikord ka petlikud olla. Ehk siis teisalt on see suuresti ka vedamise asi.

Aga kui asi juba päriselu kohtumiseni jõuab, siis tasub kohtingul ise olla võimalikult autentne ning rääkida otse ja ausalt oma mõtetest, tunnetest ning ootustest. Nii saavad asjad areneda õiges suunas, kui inimeste vahel on läbipaistev kommunikatsioon.

Loo tegelaste nimed on muudetud (päris nimed toimetusele teada).

Kommentaarid puuduvad

Naistekuu

toob teieni Passion Games