Naistekuu

toob teieni Passion Games

Ekspert kummutas müüdi noorusliku välimuse säilitamise kohta: see võib hoopis kiirendada naha vananemist!

Elli Maria Mäesalu
Elli Maria Mäesalu

TV3 Play saates “5 müüti” käis külas esteetilise meditsiini õde Elli Maria Mäesalu, kes lükkas ümber levinud arusaamad selle kohta, kuidas säilitada nooruslikku välimust.

Elli Maria sõnul ei vasta tõele laialt levinud müüt, et taimetoidudieet aitab kauem nooruslikku välimus säilitada. 

“Pigem ma ütleksin, et nii-öelda selline Vahemere-tüüpi toitumine aitab hoida noorena sellepärast, et seal on esindatud kõik need head toiduained, mis aitavad siis nahka ja organismi noorena hoida,” rääkis Elli. “Et kui siis keskenduda ainult vegan dieedile, siis ma leian, et seal jääbki just puudu headest rasvadest ja ka vitamiinidest, et mingid olulised asjad sünteesitakse meil kehas just läbi loomse produkti.” 

Samas nõustub Elli, et dieet peaks olema suures osas taimne. “Sellega ma nõustun sellepärast, et erinevad köögiviljad ja puuviljad sisaldavad rohkelt antioksüdante, mis siis neutraliseerivad meie kehas vabasid radikaale ja aitavad siis hoida keha noorena. Aga kindlasti ei tohiks välja jätta menüüst selliseid asendamatuid rasvhappeid, sest siis mina pigem arvan, et kui teadmatult olla vegan, siis see võib hoopis kiirendada vananemisprotsessi,” tõdes Elli. 

Vaata lähemalt videost, kas veetarbimine aitab säilitada nooruslikku välimust ning miks päiksekreemi peaks tegelikult aastaringselt kandma: 

Kommentaarid puuduvad

Naistekuu

toob teieni Passion Games