Reklaam sulgub sekundi pärast

Mõjuisik Karl-Gustav Kurn NATO tippkohtumiselt: me saame rääkida oluliste inimestega enne pressi

Karl-Gustav Kurn
Karl-Gustav Kurn — FOTO: Erakogu

Eile algas Leedus kaks päeva kestev NATO tippkohtumine. Kohapeal viibib ka särav mõjuisik Karl-Gustav Kurn, kes rääkis lähemalt, milline meeleolu aasta olulisemal kohtumisel valitseb ja mida uut on ta enda jaoks teada saanud.

Karl-Gustav võtab osa tervest protsessist ja jagab enda kogemust isiklikul sotsiaalmeedia kontol. ''Mul on NATO-ga käimas ''Protect the Future'' kampaania ja selle raames osalen poole aasta jooksul erinevates tegevustes. Samuti ka nende tippkohtumistel, et näidata noortele lähemalt, miks on nende tegevus oluline,'' räägib Kurn, kuidas ta olulisele sündmusele sattus.

Läbi sisuloojate, kes on pärit Eestist, Lätist, Leedust ja Poolast, näidatakse nooremale publikule, millega NATO täpsemalt tegeleb. Karl-Gustavi roll on tippkohtumiselt koostada Instagram Reels. ''Minu roll on teha siis kokkuvõte NATO tippkohtumiselt ja jälgijateni tuua läbi minu silmade kõige olulisemad hetked videopildis,'' selgitab ta.

Tema sõnul on Vilniuses kogu õhustik väga kiire ja töine. ''Press on kohal üle maailma, kuid tõesti on olnud sisuloojatel nende ees mõned eelised, mis tähendab, et meil on olnud eesõigus näha osasid inimesi. Sain kohtuda Kaja Kallasega ja see vastab tõele, et tegin seda enne pressi. Minu jaoks oli see väga lahe hetk,'' tõdeb Kurn.

Karl-Gustav kohtus peaminister Kaja Kallasega
Karl-Gustav kohtus peaminister Kaja Kallasega — FOTO: Erakogu

Karl-Gustavi sõnul on oluline samm ka see, et sisuloojaid on hakatud rohkem aktsepteerima. ''Meid võetakse tõsisemalt. Mul tõesti ei ole ajakirjanduse haridust, aga minu platvorm sotsiaalmeedias on päris mõjuv, mille abil suure publikuni jõuda ja neid siis oma sisuga mõjutada,'' lausub Kurn. 

Kohtumise üks kõige tähtsamaid küsimusi on Ukraina ja Rootsi liitumine NATOga. Kurn tõdeb, et seal olemine on kahtlemata tema elu üks kõrghetki. ''Ma olen osa ajaloost ja ilmselt üks vähestest, kes on näinud kõiki presidente ja peaministreid üle maailma, kes kuuluvad NATO liikmete sekka. Nägin ka kaugelt USA presidenti Joe Bidenit,'' räägib ta.

''Kaja Kallast nägin esimest korda elus ja ootasin temaga kohtumist väga. Kallas rääkis NATO kohtumisest üleüldiselt ja sellest, et Ukrainat soovitakse saada liikmeks, mis muudaks meie kollektiivsust tugevamaks. Konverentsil on põhiteemaks see, et Ukraina peab võitma selle sõja ja see on ülimalt oluline kogu maailma jaoks,'' sõnab Karl-Gustav.

Kuid noored võiksid sisulooja hinnangul olla eelkõige huvitatud NATO-st just seetõttu, et olla olulistest sündmustest teadlikumad. ''Venemaa on meie jaoks väga suur oht ja noored võiksid ka olukorrast maailmas huvitatud olla ka sellepärast, et tagada endale turvaline tulevik.''