Mis toimub?! Netirahvas tõmbas Karmen Jolleri müsliretsepti ribadeks: see ei ole tervislik!

Karmen Joller
Karmen Joller — FOTO: Ilmar Saabas/Delfi Meedia

Kolmapäeva õhtul jagas perearst Karmen Joller platvormil X (endine Twitter) oma koduse müsli retsepti. Seepeale vallandus aga ootamatu pahameeletorm, sest paljude arust sisaldas see liiga palju suhkrut, teiste hinnangul jällegi liiga vähe kaloreid.

"Kunagi keegi palus mu müsli retsepti. Kokku 2,7kg, umbes 420kcal/100g. Portsjon 50-60g. Maksis 14,25 eurot (umbes 5,25 €/kg), koostis on meie järgi seatud (varieerub). Meie perele jätkub umbes 10-12 hommikusöögiks," kirjutas Joller sotsiaalmeedias. 

Juurde kirjutas ta veel, et tervislik toit ei ole kallis ja selle valmistamiseks ei kulu palju aega.

Mida ta aga ei osanud oodata, oli sellele järgnenud negatiivne vastukaja.

Üks kasutaja nurises müsli madala kalorsuse üle. "Portsjon u 250 kcal? Hea küll, piim juurde, 300 kcal. See tundub väga väike hommikusöök. Kuna valku ka veel vähe, läheks vähemalt mul kõht ikka väga ruttu tühjaks. Täiskasvanud inimese toidukord võiks olla sellest 2-3 korda energiarikkam?" arutles ta.

Teise kasutaja hinnangul pole tegemist üldsegi tervisliku valikuga. "Päriselt tervislik hommikusöök on mahe-täistera-kaerahelbepuder võisilma ja marjadega (mustikate-vaarikatega). Marjad oma aiast. Kaerahelves läheb õhtul multikeetjasse likku ja hommikul keedab ennast ruttu ise. Marjades on piisavalt vähe suhkrut, tooted on säilitusainetevabad," õpetab ta.

"See on nagu umbes kui viie aastane peaks ise müsli kokku panema, tulemus pildil," kommenteerib üks ja õli lisab tulle järgminegi: "Eee. See pole müsli vaid 50% suhkrustatud hommikukrõbinad. Tervislik toit ei ole kallis, kuid see siin ei ole tervislik toit."

Sellele negatiivsuse tulvale ei jätnud Koller ka vastamata ja tegi uue postituse. "Hämmastab üleolev reaktsioon mu eilsele postitusele. Meil on palju peresid, kel on majanduslikult keeruline ja kes ei oska. Näen seda arstitöös. Kunagi, kui müslist foto postitasin, olid kõik ninnunännu. Kahjuks ökotoit pole kõigile jõukohane ja mõned pakendid ongi kirevad. Tervislik on ikka," kirjutas Joller. 

Kommentaarid puuduvad