Reklaam sulgub sekundi pärast

Minuti pealt paigas! Milline näeb välja fitnessistaar Kaisa Kuusnõmme päevakava enne võistluseid?

Kaisa Kuusnõmm
Kaisa Kuusnõmm — FOTO: Erakogu

Fitnessistaar Kaisa Kuusnõmm valmistub peagi saabuvateks fitnessivõistlusteks. Selleks, et olla selles maailmas edukas, on vaja suurt tahtejõudu ning distsipliini. Kaisa jagas TV3 portaalile, milline näeb välja tema päevakava enne võistluseid.

Hetkel valmistub Kaisa Austraalia IFBB Pro League bikiinifitnessi võistlusteks. "Minu esimesed võistlused ongi siinsamas Austraalias ning hooaja lõpetan välisvõistlustega Lõuna-Koreas ja Hispaanias. Esimesed võistlused on mul juba 26.04 ning hooaja viimane võistlus leiab aset 2.06. Tuleb pikk ja väga huvitav võistlushooaeg!"

Hetkel on Kaisa võistlusdieedil, mis pole teps mitte kergete killast. Tema päev algab alati hommikusammudega, mida ta teeb umbes 45 minutit. Peale seda sööb ta ära oma hommikusöögi, milleks on kaerahelbepuder koos munaga. "Seejärel ma teen umbes tunnike tööd ning lähen teen ära jõutreeningu kohalikus jõusaalis," avaldab ta. Siis jõuab kätte tema esimese lõuna aeg, milleks on kana, riis, juurikad ja banaan. "Ning nagu iga teinegi inimene - teen enda igapäevatööd, milleks on Kaisafitness.ee online elustiiliplatvormi haldamine ning enda klientide nõustamine."

Oma teise lõuna sööb naine 16.00 paiku ning see söögikord on identne eelmisega. Õhtu poole teeb naine veel umbes 30 minutit samme ja harjutab igapäevaselt poseerimist. Õhtusöök on tal umbes 20 paiku, kus ta sööb jogurtit, banaani, riisigalette ja maapähklivõid. Peale seda läheb ta magama. 

"Võib öelda, et mu iga päev näeb suhteliselt identne välja eelmisega ning mul ei ole absoluutselt vahet, kas tegemist on argipäevaga või nädalavahetusega. Kuna treeninguid on mul 4-5tk nädalas, siis paar päeva saan ka natukene aega pühendada meelelahutusele (näiteks rannas olemine, raamatute lugemine, podcastide kuulamine jne)," tõdes Kaisa.

Kuusnõmme sõnul saab ideaalne lavavorm alguse lavaväliselt. "Kõigepealt on vaja aastaid endale ehitada piisavalt lihasmassi peale, mis annaks meie kehale kuju. Kui on piisav põhi ehitatud, saab alustada dieediga ehk siis pealt maha põletada rasv ja näha, mis seal kihi all siis kõik peidus on."

Kaisa sõnul on kõige raskem võistlusteks valmistumise puhul mentaalne külg ja hakkama saamine energiadefitsiidis. "Lavadieet on väga ekstreemne dieet ning sisuliselt kogu ülejäänud elu peab toetama seda. Lavadieeti pidades on iga unetund kriitilise tähtsusega ning kõiksugu stressorid tuleb maas hoida. Sisuliselt dieedi ajal ei tule kõne allagi, et võtan osa pidudest või tähtpäevadest," jagas ta TV3 portaaliga.

Kuusnõmm tõdeb, et punkt kell 21 on temal uneaeg ning ka toit peab olema grammi pealt paigas. "Ei tule kõne allagi, et ma jätaksin mõne trenni vahele. Sisuliselt minu päeva ehitus on selline, et oleks need asjad paigas ja siis saavad tulla kõik ülejäänud asjad. Ehk siis sõpradel pole mõtet mulle näiteks helistada, et "Kas kella 20.00 kinoseansile tuled?" Sorry, ei saa tulla. Dieedi lõpus on paratamatu, et ma olen ka kogu aeg väsinud, näljane ning apaatne. Kehal ei ole hea olla sellises positsioonis ning konstantne väsimuse tunne võtab kiirelt üle."

Kommentaarid puuduvad