Marek Lindmaa meenutab raske aerutamismaratoni läbimist: tuli kriitiliselt otsa vaadata oma oskustele

Marek Lindmaa
Foto: spordifotograaf Aldis Toome

Saatejuht Marek Lindmaa läbis möödunud nädalal Kanadas maailma raskeima aerutamismaratoni. Nüüd jagas mees oma katsumusest ka fotosid ja meenutas, kui raske see väljakutse päriselt oli.

Lindmaa postitas oma sotsiaalmeediasse rea meeleolukaid fotosid ja kirjutas juurde toreda meenutuse. “Julge teha vägevaid asju! Just nii saab 715 kilomeetrise Yukon River Questi kokku võtta! Eelmisel aastal jäeti võistlus kõrge vee tõttu ära! Tänavu oli vesi veelgi kõrgem ning anti roheline tuli!” meenutab ta.

Saatejuht lisab, et võistlus on lausa nii ekstreemne, et tervislik ja oskuslik seis pidi kindlasti korras olema. “Korraldajad palusid enne starti vaadata kriitiliselt otsa oma oskustele. Mitmeid kordi rõhutati, et seis võib kiirelt muutuda eluohtlikuks. Kõik 9 eestlast startisid ja tegid äärmuslikes ja ekstreemsetes oludes imelise sõidu,” kirjutab ta.

Eelmisel kolmapäeval Yukonis 715-kilomeetrisele aerutamismaratonile asunud Lindmaa ja tema paariline Martin Ilumets lõpetasid teekonna möödunud laupäeval.

Meeste teekond kulges kullapalaviku radadel Whitehorse linnakesest Dawson Citysse.

Maratoni aertuamise aeg jäi alla 50 tunni ning nad teenisid omas klassis kolmanda koha.

“Kogusime mõned trahviminutid ka, mis ametliku aja kergitasid veidi üle 50 aga ikkagi vee peal süstaga nii kaua olla… on mõnus!” teatas Lindmaa.

“Kõik muu on ületatav aga kui uni peale tuleb, siis ei päästa miski. Usun, et terve 715 kilomeetri peale 20 kilomeetrit aerutamist möödus magades, käed aerutasid muidugi edasi!” jagas Marek oma sotsiaalmeedias värskeid muljeid maratonist.

Kommentaarid puuduvad