Mallukas kokkuleppest eksabikaasaga: meie puhul ei oleks see tulnud kõne allagi

Mallukas / Pilt: erakogu
Mallukas / Pilt: erakogu

”Ei ole lihtne see elu. Ei ole lihtne hakata deitima, kui sa oled lahutatud. Ei ole lihtne hakata deitima, kui sul on lapsed. Ei ole lihtne hakata deitima, kui sa oled Mallukas.. naerab Eesti kuulsaim blogija Mallu Mariann Treimann Pere ja Kodule antud intervjuus.

Laste jagamise võlu ja valu

Kui Mallu on teinud midagi maailmas kõige paremini, siis on selleks ilmselt tema lahutus. Ka meie vestluse jooksul jõuab ta mitmel korral Kardot kiita. Kuigi haruharva võib blogist lugeda mõnest üksikust ekskaasade naginast, suudavad nad üldjoontes kasvatada lapsi koos idüllilises üksmeeles – nädal on lapsed emaga ja siis nädal isaga.

Te ei arutlenud, et lapsed oleksid jäänud ema juurde, nagu see enamasti Eestis tavaks on?

Meie puhul ei oleks see tulnud kõne allagi. Kardo on sünnist saati nendega kodus olnud. See oleks olnud ebaaus meie mõlema suhtes. Üksikemadest saavad ju tihti lõpuks läbipõlenud emad. Laste jagamise võlu ongi selles, et saame seda koormust hajutada.

Loe täispikka intervjuud lähemalt siit.

Näita 2 kommentaari

Mina olen “vanema aja” inimene ja mulle on need tänapäeva kasvatusmeetodid üldse nö. mitte vastu võetavad! Minu meelest lapsi nii eraldi kasvatades, jääb nendel puudus tulevikku silmas pidades see oskus, kui vanemad teevad seda koos. Nendel tulevikus oma suhetes tekivad analoogilised probleemid! Nõu andma ei hakka!
Kui omavahel läbi ei saada, on muidugi jama! Kõige rohkem muidugi lastele ja eks sellele osapoolele ka, kes nn. süsteemist välja tõrjuti!
Teile, tundub mulle, see peavalu

Vasta

Aga kas keego selle peale ka mõtleb kuidas lapsed ennast tunnevad – nädal siin – nädal seal olles.
Kindlat kodu nagu polegi ju.🤔

Vasta