Reklaam sulgub sekundi pärast

Loomaõiguslasest Queeni kitarrist Brian May löödi rüütliks: mees loodab, et tiitel annab talle rohkem mõjuvõimu

Brian May
Queeni kitarrist Brian May on nüüdsest söör Brian. — FOTO: Scanpix

Legendaarse rokkansambli Queen kitarrist Brian May sai reedel Ühendkuningriigi iga-aastase uue aasta autasude jagamise raames rüütli tiitli. May, keda autasustati teenete eest muusikas ja heategevuses, ütles, et loodetavasti annab rüütliks saamine talle "natuke rohkem mõjuvõimu".

"Võib-olla kuulavad mind mõned inimesed rohkem kui muidu, kui telefonis räägib Sir Brian," ütles May, kes rääkis Associated Pressiga Zoomi kaudu oma kodust Windleshamis, Surrey's.

Ta oli üks sadadest kunstnikest, kogukonna juhtidest ja sportlastest, kes said tunnustuse esimeses sellises nimekirjas, mille kuningas Charles III allkirjastas.

May on 2010. aastal asutatud loomade heaolu rühmituse kaudu, mis kandis 1980. aasta Queeni laulu järgi nime "Save Me", võidelnud mäkrade tapmise ja rebaste küttimise vastu. Mõned loomad, kelle ta on aastate jooksul päästnud, on ta vabastanud oma valdustele.

"Ma olen pikka aega tundnud, et meil on olnud vale ettekujutus, et inimesed on ainus oluline liik planeedil ja ma ei usu, et näiteks tulnukast külaline seda nii näeks. Ma arvan, et igal liigil ja igal indiviidil on õigus inimväärsele elule ja inimväärsele surmale," selgitas May.

Allikas: nypost.com. Loe täpsemalt siit!