Lapsstaarist sai üks nõutumaid näitlejaid: üllatavad faktid “Eufooria” staar Zendaya kohta

Zendaya
Zendaya — FOTO: Scanpix

Tunnustatud HBO noorteseriaal ”Eufooria” on jõudnud ka GO3 televisiooni, mille peaosas teeb silmapaistva rolli noor ja andekas näitleja Zendaya. Kas aga teadsid, et ta ei alustanud üldse näitlejana?

Zendaya Maree Stoermer Coleman on Ameerika Ühendriikide näitleja ja laulja. Ta on pälvinud kaks Ameerika Ühendriikide Emmy parima naisnäitleja teleauhinda ja ajakiri ”Time” arvas ta 2022. aastal oma iga-aastases nimekirjas maailma 100 mõjukaima inimese hulka.

Siin on mõned üllatavad faktid näitlejanna kohta: 

  • Zendaya esimene “ametlik” professionaalne tööots oli sootuks seotud tema esimese kirega – tantsimisega. Lapsena oli ta küll veel osalenud mitmete moebrändide kataloogides, kuid tantsutundidega alustas ta juba 8-aastasena ja kuulus ka ühte tantsugruppi. See tõi talle tööotsa Selena Gomezi taustatantsijana, kuid kahjuks mitte laval, vaid hoopis Searsile filmitud telereklaamis.
  • 2009. aastal valiti ta “Kidz Bop 15” albumile lugusid esitama. Tegemist on albumiga, millel on hetke edukaimad poplood lastesõbralikus versioonis.
  • Kui Zendaya oli 14-aastane, siis sai ta oma esimese suurema rolli Disney Channeli noortesarjas “Shake It Up”. Tegelaskuju kandis nime Rocky Blue, seriaal lõppes 2013. aastal. Seriaalile järgnesid mitmed rollid Disney Channeli poolt loodud filmides ja seriaalides.
  • Pärast edukat algust Disney kanalil, ootas Zendayat ees mitmed põnevaid rollid nii Disney kanalil kui ka Disney poolt vändatud noortefilmides. Paljude varateismeliste iidolina andis ta välja ka raamatu, täpsemini stiiligiidi, kuidas seda keerukat aega täielikus stiilsuses läbida.
  • Tema suurim läbimurre oli see, kui ta sai 2015. aastal peaosa Disney Channeli seriaalis “K.C. Undercover”, kus kehastus teismeliseks salaagendiks.
  • 2012. aastal võttis ta osa telesaatest “Tantsud tähtedega”, kus jäi teisele kohale.
  • 2016. aastal tegi ta koostööd mitmete erinevate artistidega. Ta avaldas koos Chris Browniga ühise pala ning osales ka Beyoncé visuaalalbumil.
  • Tänaseks on Zendaya üks nõutumaid näitlejaid Hollywoodis, mängides nii “Eufooria” seriaalis kui ka “Ämblikmehe” filmides, kus ta kohtus ka oma praeguse elukaaslase Tom Hollandiga.

Kommentaarid puuduvad