Kurb! 94-aastasena suri rahvalaulik Kihnu Virve

Foto: Delfi/Kristjan Lepp
Foto: Delfi/Kristjan Lepp

Täna, 10. detsembril lahkus meie seast armastatud rahvalaulik Kihnu Virve ehk Virve-Elfriide Köster. 2008. aastal pälvis Kihnu Virve Pärnumaa vapimärgi. 2011. aastal sai rahvalaulik Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Uudise Kihnu Virve lahkumisest avaldas tema tütretütar Reena Laos oma Facebooki kontol. ”Anname teada, et täna hommiku lahkus meie väga kallis laulumemm,” kirjutas Laos.

Kroonikale antud kommentaaris kinnitas Kihnu Virve lahkumist tema lapselaps Reena Laos. Virvega olid tema surma hetkel poeg Eedi ja lapselaps Raina. Selgub, et rahvalaulikul olid viimasel ajal terviseprobleemid.

Kihnu Virve oli sadade laulude autor, tema tuntuimaks lauluks on “Merepidu”. Selle laulu tegi kuulsaks ansambel Kukerpillid, kelle repertuaari on Kihnu Virve andnud kümneid lugusid. Kihnu Virvel on aastate jooksul ilmunud neli plaati ja 2009. aastal oli ta Eesti naisartist, kelle plaate osteti Eestis kõige enam. 2008. aastal pälvis Kihnu Virve Pärnumaa vapimärgi ja 2011. aastal Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Kommentaarid puuduvad