Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuhu kadus luuletaja Nete Tiitsaar? Poetess: pidevalt küsitakse, kus on mu järgmised raamatud

Viimasel ajal avaliku tegevuse osas tagasihoidlikumat joont hoidnud poetess Nete Tiitsaar ütles, et uued mõtted ja looming ootavad hetkel oma aega. Üle pika aja tõi teda Tallinna oma lähedase sõbra Margus Vaheri uue raamatu esitlus. Peagi saabuvat sõbrapäeva plaanib ta tähistada oma kahe pojaga.

Viimasel ajal sotsiaalmeediategevusega hoo maha võtnud poetess Nete Tiitssaar ütles naerdes, et tal läheb nii, nagu ühel poeedil minema peab: Saaremaa metsas, poeedipiinades ja hästi vaikselt. Kuna ta pole üle pika aja Saaremaa metsast välja saanud, otsustas ta seda teha just siis, kui Margus Vaher oma uut raamatut esitles.

"Pidevalt küsitakse, kus on mu järgmised raamatud (Nete on tänaseks andnud välja kaks luulekogu – toim). Nüüd Margus on kaks raamatut ees, et ma pean hakkama väga kõvasti neid avaldama. Teadlikult jah, vahepeal. Loomulikult tahavad kõik inimesed vahepeal rahulikumalt võtta ja on elu teised perioodid, aga kui sul on ikka hinge sees artisti pool, siis see tahab ikka mingi hetk välja pursata. Mõtteid on, ideid on, aga võib-olla need ootavad lihtsalt oma aega," kirjeldas Nete ja lisas, et inspiratsiooni on ta kogunud palju.

Teistele kodumaistele kirjanikele viidates tõdes ta, et on tore, kui hoolimata igasugustest raskustest siiski oma loomingut avaldatakse.

Saaremaa metsadest tõi Nete Tallinna Margus Vaheri uue raamatu esitluse modereerimine ning ta mainis, et kuigi tema luule on olnud mitmes Vaheri raamatus, on tegu esimese Vaheri raamatuga, mille ta ise läbi luges. "Kuna me oleme Margusega väga lähedased sõbrad, siis mul ei olnud midagi üllatavat, aga noh, siiski (naerab). Teed raamatu lahti ja kuna tegu pole väga konservatiivse raamatuga...kuigi olenemata sisust, on selle vahepaladeks ka Marguse hoomamatult sisukat ja sügavat hinge. Minu tegin kohe selle sellisest kohast lahti, kus oli väga vürtsikas, et ohhoo, aga mida edasi, seda kergem oli lugeda. Ma arvan, et ma võtan siit väga palju endale kaasa."

Kas ja kuidas tähistab Nete sõbrapäeva? "Ma ei tea, roosa jope ostsin (naerab). Ikka armas, ma arvan, et oma poegadega tähistan seda. Alguses küsisid ka, et miks ma olen ennast tagasi tõmmanud, siis tegelikult just minu kaks poega vajavad rohkem tähelepanu, seega ma arvan, et ma nendega koos tähistangi."

Kommentaarid puuduvad