Kuhu kadus hittlugu “Äike, päike” laulnud Niki? Vaata, millega naine täna tegeleb

Kes siis ei mäletaks tõelist hittlugu “Äike, päike”, mida mängiti 2007. aastal söögi alla ja söögi peale? Eestlaste südamed võitnud Niki, kodanikunimega Kairit Tuhkanen, tegutses veel peale sedagi muusikamaailmas, ent tänaseks on ta avalikkuse tähelepanu alt taandunud.

Kairit Tuhkanen on 43-aastane eesti poplaulja ja telesaatejuht. Esmakordselt sai ta televaatajatele tuttavaks 2006. aasta kevadel, kui ta valiti Kanal 2 uudistesaate “Reporter” ilmateadustajaks ja horoskoobilugejaks.

Vaatamata mitmele edukale singlile, ei ole Kairit kunagi laulmist õppinud. Niki nime all on Kairit musitseerinud alates 2004. aasta sügisest ja debüütalbum “Teistmoodi” nägi ilmavalgust 2005. aasta novembris.

2007. aasta suvel ilmus Niki lugu “Sa oled see kes jääb”, millest sai üks aasta suuremaid kodumaiseid hitte Eestis. Selle edu tuules andis ta sama aasta 1. novembril välja oma teise singli “Äike päike”, mida täna mäletatakse ilmselt veel eredamaltki. 2008. aasta veebruaris sündis uus lugu “Siis kui saabub päev” koostöös ansambel Crampiga.

27. märtsil 2008 sai Niki Kuldse Plaadi 2008. aasta naisartisti ja aasta albumi (“Äike päike”) kategoorias. Augustis 2008 oli ta ajakirja Playboy Eesti väljaande kaanestaar.

Millega naine aga täna tegeleb?

Juuli keskel avati Stockmannis taaskasutuspood Riisaikel, kus Tuhkanen täna teenindajana töötab. Kui laiem avalikkus tunneb teda läbi teleekraani, siis Tuhkaneni enda sõnul on ta olnud tegelikult eluaeg legendaarne teenindaja.

”Alates noorena kohvikutest ja ma tõesti olen loomult teenindaja. Teenindaja töö Riisaikelis sai alguse sõprusest ja mulle meeldib seda tööd teha, sest saan inimestega suhelda,” räägib ta oma praegustest tegemistest.

Ühtlasi leiab Tuhkaneni Linkedin profiili vaadates, et 2022. aastal liitus ta ettevõttega Hansavest ja tegutseb seal tänaseni personaliosakonnas.

Tuhkanen on ka ise suur taaskasutuse fänn ja valib hoolega, mida ostab, kuid ühe hinnalise eseme ta endale siiski hiljuti soetas. ”Selleks on üks talvemantel, mille ma leidsin just Riisaikelist. Hinnaks oli sellel 450 eurot. Kes teab, kui palju maksavad villased mantlid, siis see polegi nii üüratu summa. Seega ma tegin ostu investeeringuna mitmeks aastaks,” sõnab Tuhkanen. 

Vaata lähemalt artikli päises olevast videost!

“Äike päike” tuli taas, aga vaid korraks!

Juunikuus astus Tuhkanen üle mitme aasta taas lavalaudadele Kadrina lauluväljakul üritusel “Summerfest 2023”.

“Te ei oodanud, et ma olen elus, jah,” ütles Tuhkanen humoorikalt publikule. Videos esitab Tuhkanen oma kunagist hitti “Äike päike”, mis loomulikult ka rahva elama paneb. 

Vaata videost Kairiti etteastet!

Näita 2 kommentaari

Kadunud Žanna Friske Eesti versioon. Originaal parem, aga Eesti ongi väike, kõike ise välja ei mõtle. Pole paha!

Vasta

Väga äge naine,edu ja õnne edaspidiseks. Algne versioon oli kuulatavam. Kurb,et inimene enam muusikaga ei tegele. Seda plaati sai kuulatud küll ja veelgi enam… Vilksamisi on võimalik olnud Teda kohata ka sellisel Suur üritusel nagu Grillfest…👏👏👏😘

Vasta