Kristiina Ojuland Kaja Kallase skandaalist: mul on piinlik, et Eesti maine on saanud kannatada

Endine välisminister ja endine Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland ütles TV3 sügishooaja avapeol reporterile, et Eesti on peaminister Kaja Kallase ümber lahvatanud skandaali tõttu kaotanud rahvusvaheliselt suure osa oma usaldusväärsusest. Samuti arvas ta, et maksutõusud ei ole Reformierakonnale omased.

TV3 sügishooaja avapeole saabunud Kristiina Ojuland ütles, et tal on läinud viimasel ajal töiselt, ta tegeleb eraettevõtlusega ja Ihasalus oma majapidamisega ning võimalusel käib ka maalt linnas, nagu ta antud peo tõttu ka just tegi.

"Raske kommenteerida, see on kerinud päev-päeva järelt, kulmineerudes ebameeldivalt rahvusvahelisel tasemel. Mina vaatan seda rahvusvahelise pilguga ja mul on väga piinlik, et Eesti maine rahvusvahelisel, Euroopa Liidu ja NATO tasemel on kaotanud ikka väga palju oma kredibiilsust. Mõeldes selle peale, mida Kaja Kallas on öelnud, et oi, ma usaldan oma abikaasat pimesi. Kujutage teda ette NATO peasekretärina, milleks tal oli positsioon võimalik. See ei ole tõsiseltvõetav. Halvemat asja Eestis peale majanduslanguse on raske ette kujutada. See on väga halb," vastas Ojuland Kaja Kallase ümber lahvatanud skandaali kohta.

Rääkides maksutõusudest ütles Ojuland, et tänase ettevõtjana suhtub ta sellesse keskpärase ärevusega. "Sa ei tea, mis sulle järgmisel hommikul öeldakse, see on teadmatus. Kui riigis toimuvad maksumuudatused, siis need peaksid olema pikaajaliselt planeeritud, et ettevõtjad saaksid oma asju sättida, oma töötajaid planeerida, mitte nii, nagu praegu. Selline asi on väga ebareformierakondlik."

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Näita 3 kommentaari

Arukas jutt. On, mida mõelda reformarite allakäigust.

Vasta

Skandaal on skandaal. Ta täpselt ei teagi teise firma tegemistest.
Ta on hea peaminister. Kahju,et selline asi juhtus

Vasta

Kas tõesti pole niigi palju oidu kupli all,et ometi juba tagasi astuda?😡

Vasta