Kolme poja isa Sepo Seeman: kuulan kadedusega, kui keegi isadepäeva traditsioonidest räägib

Armastatud näitleja Sepo Seemani peres on suureks sirgunud kolm poega. Suhtlesime isadepäeva puhul humoorika näitlejaga isadusest ja tähtsa päeva traditsioonidest.

Kui hästi oled sa saanud hakkama poegade kasvatamisega.

No tead, nad kasvavad ise. Ma ei omistaks endale tähelepanu, olen nende najal liugu lasknud juba liiga palju.

Poistel on ikka kombeks pättusi ja sigadusi teha. Kas nad on sind kunagi kohutavalt vihastanud?

Kindlasti mitte. Meelde jääb ainult hea. Kõik, mis meelde jääb on hea ja see, mis rõõmustab.

Mis oleks siis kõige helgem mälestus nendega?

Vastan ümaralt... Elu ise ja kui neil hästi läheb, nende kordaminekud või mis neid rõõmustab. Mitte midagi ma esile ei tookski. Põhiline on see, et hing on sees, huvi elu vastu, uudishimu ja leidmisrõõm.

Mis on kõige olulisem asi, mida sa poegadele õpetanud oled ja mida sa näed, et nad täna päriselt igapäevaelus kasutavad?

Valmisolek on kõik. Tehke ennast relvaks. Lihtne.

Aga poegi sa näiteks armastuses oled harinud?

No inimsuhted on need kõige keerukamad asjad. Ei saa seal mina kõrvalt midagi targutada. Igaüks leiab, avastab ja siin ei saa keegi teine midagi öelda. "Rahu, ainult rahu" nagu ütles Karlsson.

Mida on isaks olemine sulle õpetanud?

See on elukestev õpe. Me oleme ju päevast päeva kogu aeg koos. Midagi ei ole valmis ja kogu aeg on midagi uut ja pläga. Kommunaalplägadega tuleb toime tulla. Tuleb leida see rõõm ja lust igapäevaselt üles.

Aga kas sa tunned, et sa teeksid täna midagi teisiti, kui sa oleks teinud siis, kui lapsed veel väikesed olid?

See ei maksa midagi see tagantjärele targutus. Võib-olla. Ilmselt. Ma ei tea. Võib-olla on mul vedanud. Kindlasti, aga mis see on, seda teab, vaid minu pea. Lihtsalt poistele, et ärgu korraku oma isa vigu.

Mis hinde sa endale kui isana 1-10 skaalal annaksid?

Seda ei ütle mina. Seda ütlevad nemad.

Aga ma saan aru, et tänane suhtlus lastega on ikkagi hea ja hinne kaldub pigem sinna positiivse poole?

Jah, muidugi, aga ma ei ütle endale midagi. Kõike seda ütlevad nemad ja hääletavad jalgadega. Nagu öeldakse... "Pärijad hääletavad jalgadega".

Kas on sul mõni tore lugu seoses isadepäevaga rääkida?

Igasuguseid kentsakaid seiku on olnud. Legendaarseim neist on muidugi, kui me isadepäeval panime madratsi maha, vaatasime telkust multikat. See oli äkki 20 aastat tagasi? Midagi taolist. Vaatasime multikat "Raudhiiglane". Raivo E. Tamm luges peale mäletan ja siis oli seal üks uurija. Poiss sai sõbraks seal mingisuguse tulnukaga või mingi sellisega ja poiss varjas teda. Uurija ajas jälgi ja uuris: "Poiss! Mis su nimi on?" Poiss vastas: "Howard" ja lahkudes ütles uurija: "Howard, Howard... Nõme nimi. Sama nõme nimi nagu Sepo." Vanem poeg siis patsutas mulle õlale ja ütles: "Pole hullu midagi! Ära põe!".

Teinekord isadepäeval ehitasime mingit seina. Kodust välja terve päev ei läinud ja poodi ka ei jõudnud. Süüa leidsime sügavkülmast ja mingisuguse jõuluhane. Seal oli kuupäev peal 2004. Tegelikult oli ta mingisugune aasta või niimoodi üle läinud, aga mis seal ikka juhtub. Tegime selle ära ja väga maitsev oli. Lastele jäi see muidugi meelde, sest see oli ju nii palju üle läinud. Pärast Oskar kitus veel teatris. Madis Kalmet küsis: "Kuidas isadepäeva tähistasite?" ja Oskar siis ütles: "Sõime neli aastat vanaks läinud hane ja pärast käisin neli korda salaja oksel." Tegelikult polnud nii hullu midagi, aga nendel on väga raske lapsepõlv olnud!

On teil muidu isadepäeva traditsioone?

Meil mingit traditsiooni pole. Tore, et isadepäev on välja mõeldud, aga emadepäev on ikkagi püham. Ma muidu ikka kuulan kadedusega, kui kellelgi on mingisugused pühapäeva õhtul või pühapäeva hommikul isadepäeva traditsioonid. Mul on töö õhtul. Isa on kogu aeg tööl.

Jah. Lastel on ikka raske. Isa on kogu aeg tööl ja süüa saab ainult vana hane.

Just! Vähe magusat ja puust mänguasjad, aga pühapäeval teeme ikka midagi. Kindlasti leiame actionit. Põhiline, et "Rahu, ainult rahu," nagu Karlsson ütleb ja nagu Pipi ütleb: "Kui süda on õiges paigas, lööb nagu vaja, siis pole midagi karta." See on minu väike sõnum.

Kommentaarid puuduvad