Kas tunned ära, millise maailmakuulsa näitlejannaga on tegu?

15-aastane Angelina Jolie
15-aastane Angelina Jolie

Ilmselt ei ole keeruline arvata, et pildil on Angelina Jolie, kes on filmiauhinnaga Oscar pärjatud Ameerika Ühendriikide näitleja, endine modell ja ÜRO hea tahte saadik. Juba homme on võimalus näha TV3s filmi ''Agent Salt'', kus armastatud näitlejanna mängib peaosas.

Kahtlemata on Angelina Jolie tituleeritud ühe maailma kaunemaks naiseks. Tema elu on olnud väga värvikirev, kuid teda on saatnud tohutu edu. Angelina filmikarjäär algas aastal 1982 ehk 7-aastaselt. Isa abiga sai ta pisiosa filmis "Lookin' to Get Out". Aastal 1993 mängis ta peaosa väikese eelarvega filmis "Küborg 2", kus ta kehastas Casella Reese'i hüüdnimega Cash.

Rahvusvaheliselt tuntuks sai Jolie arvutimängude kangelase Lara Crofti rollis filmis "Tomb Raider – Seikleja" ja selle järjes "Tomb Raider II: Lara Croft ja elu häll". Kriitikud kiitsid tema osatäitmisi filmides "George Wallace" (1997), "Gia" (1998), mille eest võitis mõlemal korral Kuldgloobuse, ning 1999. aasta filmis "Katkenud elu", mille eest pälvis lisaks Kuldgloobusele ka kõrvalosatäitja Oscari. Oscarile oli ta esitatud ka 2008. aasta filmi "Vahetus" eest. Jolie suurimad kassahitid on olnud filmid "Kadunud 60 sekundiga", "Härra ja proua Smith", "Tagaotsitav" ja animafilm "Kung Fu Panda".

''Agent Salt'is'' kehastab Jolie Evelyn Salti, kes CIA-sse tööle asudes vandus truudust ametile, aule ja oma riigile. Ta peab sellest vandest kinni ka siis, kui üks kõrge positsiooniga põgenik süüdistab teda tegutsemises Venemaa heaks. Salt põgeneb, kasutades kogu oma väljaõpet ja aastatepikkuseid kogemusi salaagendina, et pääseda tagaajajate käest, kaitsta oma abikaasat ning püsida sammu võrra eespool oma CIA kolleegidest.

''Agent Salt'' on TV3 eetris juba neljapäeval kell 22.05.

''Agent Salt'' Angelina Jolie / Foto: Screengrab courtesy of Columbia Pictures
''Agent Salt'' Angelina Jolie / Foto: Screengrab courtesy of Columbia Pictures

Kommentaarid puuduvad