Reklaam sulgub sekundi pärast

Kaja Kallas emaks olemisest: mul on tohutud süümepiinad, kas olen piisavalt olemas

Kaja Kallas
Kaja Kallas — FOTO: TV3

Peaminister Kaja Kallas käis külas „Hommik Anuga“ saates, kus ta rääkis, et tunneb emana tohutuid süümepiinasid, kas ta oma pere jaoks ikka piisavalt olemas on.

Peaministri ametiga käib kaasas väga tihe töögraafik ja pisevalt mööda maailma reisimine. Kui palju aega jääb Kajal niivõrd kiire elutempo kõrval aega enda pere ja poja kasvatamise jaoks?

„Meil oli siia sõites arutelu, et mul ei ole viimased kaks kuud olnud ühtegi nädalavahetust, kus ma ei oleks pidanud tegema tööd. Loomulikult see väsitab. Peaks ikkagi olema ka selliseid nädalavahetusi, kus sa saad lihtsalt magada ja sul ei ole ühtegi kohustust,“ arutles Kallas.

Naine tõdes, et ta on siiski emana üpris karm, ent näiteks nutiseadmete täielikku keelustamist oma lapsele ta ei poolda. „Ma olin kunagi maailma ühe esimese küberpsühholoogi Mary Aikeniga ühes debatis ja ta on kirjutanud väga hea raamatu „The Cyber Effect“. Ta ütleb tegelikult noorte kohta seda, mida meie ei mõista. Me ei ole sellega üles kasvanud, aga nende suhtlus seal keskkondades on. Kui sa justkui karistad oma last sellega, et sa võtad need asjad ta käest ära, siis sa tegelikult lükkad ta ühiskonnast ja nende suhtluskonnast välja. See on ebaproportsionaalne. Muidugi neid asju tuleb piirata," lisas ta.

Ühtlasi tunnistas Kallas, et on pigem nõudlik ema. "Kohati on ka mul, nagu kõikidel emadel, tohutud süümepiinad, kas olen piisavalt olemas,“ tunnistas ta.

Peaminister meenutas seepeale oma poja öeldut: "Tead, ma olen vaadanud, et see ei ole ka päris hea, kui ema on kogu aeg kodus!"

Vaata intervjuud Kajaga videost!

Kommentaarid puuduvad