Ihaldatuim peaminister terves Euroopas? Humoorikas klõps Kaja Kallasest pani interneti kihama

Kaja Kallas
Foto: Tayfun Salci/ZUMA Press Wire

Esmaspäeval toimus Inglismaal Ühendkuningriikide peaministri Boris Johnsoni ja Eesti peaministri Kaja Kallase kohtumine Londonis, et arutleda NATO kaitsevõimekuse tugevdamist Vene agressiooni vastu.

Johnson aga jättis paar oma ametikohustust täitmata, millest üks on külaliste uksel tervitamine. Nii saabuski Kaja Kallas Downingu tänaval asuvasse peaministri hoone ette ja oli sunnitud kaameratele naeratama ihuüksi, mis tähendas Johnsoni jaoks tavaprotokolli rikkumist.

Põhjus, miks Johnson Kallast tervitama ei läinud, peitub tema enda partei problemaatilises sisekliimas. Nimelt käärib seal tõsine tüli ja seega ei soovinud Johnson kaamerate ette ilmuda, vaid tervitas Kallast majas sees ja vestles temaga privaatselt 20 minutit. Loe selle kohta lähemalt SIIT!

Hetke, mil Kaja Kallas maja ette üksi jäi, haaras hambusse populaarne välismaa uudisteportaal Le Chou News, kes pani pildile ka humoorika pealkirja: “Eesti mainekas peaminister Kaja Kallas paneb ameti maha ja võtab üle uppuva Boris Johnsoni positsiooni kui Ühendkuningriikide peaminister”. 

Antud “uudis” hakkas kulutulena levima ka välismaalaste seas, kes kõik soovisid, et Kaja selle ametikoha vastu võtaks või hoopis mõnda muusse riiki valitsema läheks, nagu näiteks Saksamaa. “Lõpuks ometi. Kas sa võiksid ühtlasi tulla Berliini? Üks lisatöökoht ei tohiks nii palju muuta,” kommenteeris üks kasutaja.

Kaja ise reageeris uudisele diplomaatilise naerunäoga.

Näita 3 kommentaari

Ometi keegi on teemasta huvitatud!Head teed!” Tee on vaba”!

Vasta

🤣🤣🤣👍

Vasta

1×1 on mõiste, kas lisab tuleb, või kõigest reglaam

Vasta