Reklaam sulgub sekundi pärast

Henrik Normann Charlie Chaplini näitel: hea komöödia jaoks läheb vaja ainult kolme asja

EFTA 2024 galal televisiooni vormilooja kategooriasse nomineeritud Hendrik Normann ütles, et häid ja inspireerivaid filme ning seriaalne võiks Eestis rohkem olla ja julgustas kirjutajaid ennast ise filmide ja lavastuste tegijatele pakkuda. Charlie Chaplinit tsiteerides on tema sõnul vaja hea komöödiažanri jaoks ainult kolme asja.

Paljud ootavad saatesarja "Armastus" uut hooaega, mille režissöör Henrik Normann on. Mida ta selle kohta öelda oskab? Normann ütles, et hetkel uut materjali veel riiulis ega laual ei ole, kuid alustatud asju on alati võimalik jätkata.

"Alustasime ju hästi ja vormi juurde tulles, siis tõepoolest, operaatori ja lavastusliku töö eest meid nomineeriti, nagu ma aru saan. Vorm vormiks, kui sisu ei ole, siis pole vormil ka väga lugu. Kuigi ma ütlen, et pildikeele puhul on vorm ka natukene määrav. Paljudele, nagu ma kuulnud olen, see ["Armastus"] just meeldiski sellepärast, et nii ilus pilt, nii ilusad võtted, hea tempo ja kaader liigub. Eks see olegi vorm," sõnas Normann.

Kas ja kellele vaatab Normann telemaailmas ise alt üles? "Inspireerivad on minu jaoks väga paljud ideed. Ideed, teostused ja loomulikult selle taga on ka inimesed. Kuivõrd see on nii suur kollektiivne töö, siis ega "Armastuse" sarja puhul, kui meil on noord säravad näitlejad ja hea lugu, mida jutustada...kui üks asi on kogu protsessis hästi, siis sellest on ikkagi veel vähe. See koosneb väga paljudest asjadest. Nagu hea toit, seal peab olema kõik balansis ja kõik õnnestunud. See on ühispingutus. Ma tahaks, et mind inspireeriksid rohkem stsenaristid. Nendel ma hoian silma peal ja oleks ainult keda, kellel silma peal hoida."

Samuti sõnas Normann, et inspireerivaid ja säravaid asju võiks Eestis olla rohkem, sest kirjutajatest on puudus. "Kui keegi tunneb, et aga ma võin, aga palun! Ma arvan, et kõik filmide, sarjade ja lavastuste tegijad ootavad pikkisilmi, et keegi helistaks. Siin ma ütlen, julgelt võtke kätte, kirjutage ja öelge, et mul on. Sellest on nappus mitte meil, vaid terves maailmas," ütles Normann ja lisas komöödiažanri kohta, et Charlie Chaplini sõnul on hea filmi tegemiseks vaja ainult kolme asja: ilsuat tütarlast, politseinikku ja parki.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad