Hendrik Sal-Saller tähistab Vabariigi aastapäeva seekord teisiti: ma tavaliselt ei tee seda, aga…

Hendrik Sal-Saller
Hendrik Sal-Saller — FOTO: kuvatõmmis

21. veebruaril anti pidulikult üle presidendi teenetemärgid ja üks nende saajatest on ka Smilersi solist Hendrik Sal-Saller. Uurime, millised emotsioonid muusikut seda saades valdasid ning kuidas tähistab ta Vabariigi aastapäeva.

“Kohe uhke tunne on, praegu olen järellainetuses. See kindlasti tuli üllatusena, sest ma ei osanud oodata, et sellist märki mulle kunagi antakse. Elutöö vast on palju öeldud, aga pigem tunnustus siiani tehtud asjade eest. Ühele bändimehele on see väga kõva tunnustus. Esimese asjana ei ootaks, et sellise asja eest, mida mina teen kunagi tunnustust saab muumoodi kui laval mängides,” muheleb Sal-Saller teenetemärgi saamisest rääkides.

See aga muidugi ei tähenda, et Smilers pille kokku hakkaks pakkima, vaid möll läheb täiega edasi ja seda juba 18. märtsil, kui toimub suur juubelikontsert. “Saab olema eepiline ja vägev, ma vähemalt ise loodan niimoodi. Ega ma ise ka veel täpselt ei tea, mis toimuma hakkab. Ühe tähelepanu pärast asju pooleli ei saa jätta, tuleb ikka teha. Ei ole nii, et pingutan medalini ja sealt edasi ei tee midagi. Tegelikult on musa tegemine hoopis teisest kohast lähtuv,” ütleb ta.

Smilersi juubelikontsert on tänaseks praktiliselt väljamüüdud ning Sal-Saller ei salga, et ta lootiski juubelikontserdi mängida täismajale. Kontserdisisu ja erilahendusi muusik veel paljastama ei kipu. “Üldse ei tahaks rääkida, mis on, sest inimestel on erinevad ootused lugude ja üldse kontserdi osas. On hea, kui ma ei hakka ette seletama, mis on. Tuled kohale, kuulad ja vaatad ning pärast saad aru, kas oli või ei olnud,” naerab ta.

Sel reedel tähistatakse Eesti Vabariigi 105. sünnipäeva. Mis on Hendriku plaanid selleks pidulikuks päevaks? “Reedel on Smilers Kuressaares, ööklubis Diiva. Ma kardan, et kiluleiva söömine sellel hommikul tuleb, aga ega ma plaane rohkem pole pidanud. Ma tavaliselt ei pane sinna kontserti ja üldjuhul väga harva tehakse, aga nüüd selline pakkumine tuli ja me võtsime selle vastu. Vabariigi aastapäv on väga oluline ja tähtis päev,” rõhutab laulja.

Aasta aega tagasi täpselt 24. veebruaril puhkes Ukraina sõda, mis andis omakorda sügavama tähenduse meie Vabariigi aastapäeva tähistamisele. Ülevaid lauseid Hendrik öelda ei taha, vaid tunneb, et igaüks peab teadma, miks see ikkagi oluline on. “Sõja algus muudab kindlasti selle päeva veelgi olulisemaks kui see niikuinii on. Kurbnaljakas on see, et sõda just algas sellel päeval. Väga keeruline on neid tundeid sõnadesse panna, mis mind valdasid aasta tagasi sellel päeval või mis mind on üldse selle aasta jooksul liigutanud. Ma ei oska täpselt öelda, missugused tunded 24ndal minu sees toimuma hakkavad,” ütleb Sal-Saller.

Vaata intervjuud Hendrik Sal-Salleriga videost!

Smilersi suur juubelikontsert toimub juba 18. märtsil Unibet Arenal. Viimased saadavalolevad piletid leiad Piletilevist!

Kommentaarid puuduvad