GALERII! Vaata, millised kodumaised staarid tulid uue mängufilmi esilinastusele ja järelpeole

Esilinastus uus kodumaine mängufilm “Lapsmasin”
Esilinastus uus kodumaine mängufilm “Lapsmasin” — FOTO: Erlend Štaub

 
8. mail esilinastus Rain Rannu uus mängufilm "Lapsmasin", mis räägib tehisintelligentsi ohtudest arusaadavalt nii noortele kui vanadele. Film on juba kinokavades ja jõuab kõikjale üle Eesti reedeks, 12. maiks.

Esilinastus toimus Tallinnas Coca-Cola Plaza Apollo kinos ja järelpidu Palo Alto klubis Telliskivis.

Rabas koos vanematega puhkust veetev 9-aastane tüdruk eksib ära ning jääb lõksu maa-alusesse punkrisse, kus salajane tehisintellekti idufirma arendab inimesest targemat tehisintellekti. Nii tüdruk kui tehisintellekt soovivad põgeneda.

"Lapsmasin" on lugu nässu läinud tehisintellektist – autentne, lõbus ja huvitav igale vanuseklassile ning on mõeldud vaatamiseks nii noortele täiskasvanutele kui ka nende vanematele. See on üks esimesi mängufilme, mida ilmestavad tehisintellektiga loodud visuaalsed efektid, mis on tekitatud vaid paar kuud eksisteerinud tipptasemel tehisintellektitehnoloogiate abil.

Režissöör Rain Rannu sõnul sobib see vaatamiseks igas vanuses filmihuvilistele, kes soovivad kaasa mõelda teemal, milliseks võib kujuneda ühiskond, milles tehisintellektil on järjest suurem osatähtsus. „"Lapsmasin" on lugu nässu läinud tehisintellektist. See on üks esimesi mängufilme, mis mõtestab viimase poole aasta jooksul laineid löönud AI meeletut arengut ja sellega kaasnevaid ohte,“ selgitas Rannu.

Filmis „Lapsmasin“ lööb kaasa eestlasi nii siit kui ka teiselt poolt ookeani: Johann Urb, Anna Elisabeth Leetmäe, Priit Pius, Ivo Uukkivi, Laura Peterson, Yulin Ng, Tom Urb jt. Filmi operaatoriks on Ants Tammik («Savvusanna sõsarad», «Ükssarvik»), filmikunstnik on Krete Tarkmees («Kratt») ja helilooja on Bert On Beats.

Vaata kogu pildigaleriid lähemalt siit.

Kommentaarid puuduvad