FOTOD! Tina Turneri suurkontsert Eestis tõi Lauluväljakule rokkima 50 000 inimest

Tina Turneri kollaaž
Tina Turneri kollaaž — FOTO: EPA/Sebastiao Moreira

Eile õhtul meie seast lahkunud 83-aastane rokikuninganna Tina Turner külastas Eestit kahel korral. Sel aastal möödub 23 aastat Turneri lauluväljakul aset leidnud suurkontserdist.

12. augustil aastal 2000 andis Tina Turner unustamatu rokkkontserdi Tallinna Lauluväljakul, kuhu oli kogunenud üle 50 000 kuulaja. Tollal oli rokilegend 60-aastane ja lubas, et see kontsert jääb temale ka viimaseks. Turneri 2000. aasta show Tallinnas on läbi aegade teine kõige rahvarohkem kontsert Eestis, jäädes napilt alla vaid Michael Jacksonile.

Aastal 2000 andis Turneri kontsertist pikema ülevaate Eesti Päevaleht.

Lauri Laubre, kes toona Turneri kontserti maale tõi, sai tänu suurele show’le miljonäriks, vahendab Päevaleht. Nende andmetel võis mees kontserti pealt teenida 6 kuni 8 miljonit krooni (383 000 kuni 511 000 eurot).

„Tina Turner ja tema agentuur küsisid Tallinna kontserdi eest 1,2 miljonit dollarit (20,5 mln krooni),“ kirjutas Päevaleht aastal 2000.

Toona oli Tina Turneri kontsert Tallinnas ainus ülesastumine Ida-Euroopas. Turneri fänne tuli kohale nii palju, et kontserdile sõitjad ummistasid esinemispäeval tundideks Läti-Eesti piiri. Rokilegendi kontserdile tuli kuulajaid kohale ka Soomest, Lätist ja Leedust.

Kontserdi juhatas sisse Maarja-Liis, kes toona oli vaid 19. aastane. Maarja-Liis esitas lugusid oma tollel sügisel ilmuva albumi lauludest, vahendas toona Õhtuleht. 

Kommentaarid puuduvad