Reklaam sulgub sekundi pärast

Eestlased avaldavad, kui palju raha kulutatakse jõulukinkide peale: kingime pigem emotsiooni

Detsembrikuu seostub paljudele inimestele jõulude ja tähistamisega. Uurisime kaubanduskeskuses poodlevatelt inimestelt, kui paljudele inimestele ning kui suure summa eest jõulukinke teha plaanitakse ning kuivõrd on majanduslik olukord seda mõjutanud?

Noor naisterahvas vastas, et otseseid rahalisi piire tal pole paika pandud, peres teevad nad väiksed loosipakid ning üldine eesmärk on vähem kingitustel ja rohkem koosolemisel ja heal söögil. "Sõpradele ja elukaaslasele midagi kindlasti, aga mingit eelarvet ei ole paika pannud."

Teine naisterahvas ütles, et tema on kogaueg olnud seda meelt, et tuleb veeta toredaid hetki ja rahulikult loodusesse minnes aeg maha võtta. "Mina ütlengi talle, et ära tee mulle mingeid kingitusi, lähme koos kusagile reisile ja on väga hästi," ütleb naine oma meespoolele viidates. "See on rohkem nagu emotsioon juba meile mõlemale," ütles meespool.

Kaks noort ütlesid, et plaanivad paarile sõbrale 10-15 euroseid kingitusi teha. "Plaanimine on üsna stressirohke, aga ma olen aru saanud, et suurem probleem on minu jaoks panna kirja, mida mina ise tahan kui teistele kingituste mõtlemine. Nii et mina saan kingituste tegemisega hakkama."

Kaubanduskeskust külastav naisterahvas ütles, et pooled plaanid on tal juba tehtud, pooled veel ei ole. "Summad võiksid kokku olla võib-olla paarisaja euro eest. Kingitusi ei ole palju, mõned ainult."

Järgmine proua ütles, et tema teeb kingitusi ainult oma perele ja lähedastele. "Me kingime pigem emotsiooni, raha palju ei kuluta."

Superstaarisaatest tunduks saanud noormees rõhutas, et piisavalt kallile inimesele võib ka väga suure raha eest kingitusi teha.

Kui palju on aga majanduslik olukord ja elukalliduse tõus inimeste ostukäitumist viimasel ajal mõjutanud?

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad