Reklaam sulgub sekundi pärast

Ants Rootslane analüüsib pedofiilide käitumist: nad tunnevad, et jagavad armastust

Ants Rootslane
Ants Rootslane — FOTO: Kristofer Sakk

Värskes Tomas Legranti juhitud podcastis "LEGE podcast" käis külas hüpnotisöör ja terapeut Ants Rootslane, kes analüüsis lisaks kõigele muule ka pedofiilide käitumist ja andis oma hinnangu sellele, miks tänapäeval paljud noored tunnevad, et tahavad oma sugu vahetada.

Legrant ja Rootslane vestlevad podcastis mitmetel erinevatel teemadel, nagu konstellatsiooniteraapia, Anu Saagimiga hängimine ja kuidas ränkrasket depressiooni ei ravi terveks sellega, kui laotada laiali esivanemate traumad ja raskused. Tunni pikkuse podcasti käigus tuli juttu ka pedofiilidest, kelle käitumist proovis Rootslane analüüsida.

Jutt sai alguse sellest, kui Legrant tõstatas moraali teema. Nimelt usub Legrant, et interneti ja lääne ühiskonna tõttu on moraal asendunud perverssusega. "Väga tugevalt on normaalsuseks muutunud mille iganes seksualiseerimine. Minu jaoks on perverssne see, kui meesterahvas tõmbab kleidi selga, värvib huuled ära ja ütleb, et see on okei ja ütleb teistele lastele, et kui sa tahad tüdruk olla, siis sa võid. Perverssne on see, kui mul tekib kihk võib-olla väikse lapsega magada ja ma nüüd päriselt realiseerin selle ära. Ma olen enda jaoks lahtimõtestanud selle, kust see võib tekkida," jutustab saatejuht.

Rootslane pakkus seepeale, et ta võib selgitada, kust selline mõte võib tekkida. "Ma just läbisin seksuaalkurjategijate kehakeele kursuse enda lõbuks, et teada saada, kuidas need inimesed mõtlevad ja mis nendega toimub. Üks psühholoogia professor ütles, et täiskasvanud inimene, kes kasutab teist last seksuaalselt ära, tegelikult tema aju on väärastanud ja ta tunneb, et ta jagab selle kaudu armastust. Kui ta tunneb, et tema jagab armastust, siis ta ei saagi aru, et ta teeb midagi valesti ja tihtipeale ongi need korduvad episoodid," selgitab Rootslane.

"Kui ma vaatan oma töös, kuidas emad on oma last viinud vanaema-vanaisa juurde ja vanaisa elab juba aastaid põhjusega teises toas. Kõik teavad, et ta näpib neid lapsi ja vähemalt üks laps suunatakse meelega sinna, et sel vanaisal oleks midagi näppida. Mul tekib küsimus, et mis juhtub inimesega, et sa lased oma isal oma tütart ära kasutada, kuigi sa tead, et see toimub? Kõik tahavad pea liiva alla panna ja siit tulebki välja traumareaktsioon - kõik raske, mida mina olen kogenud, ma ei taha sellega enam tegemist teha ja ma tõrjun selle välja," arutleb Rootslane ja kõrvutab antud olukorda kliimamuutustega, kus keegi ei taha probleemidega enne tegeleda, kui katastroof on juba käes. 

Rootslane arutleb ka nende laste üle, kes tunnevad, et nad tahavad oma sugu vahetada ja väidab, et tihtipeale kuuluvad nad erinevatesse LGBT grupeeringutesse, kus neile öeldakse, et selline mõtlemine on okei ja nii neil tekib kuuluvustunne. "Lapsed, kes on läbinud lahutuse või kes on üksi jäänud, seal tekib tunne, et ma otsin lisareaalsust. Kui mul olemasolev reaalsus on niivõrd raske, siis läbi uue identiteedi ja kogukonna aspekti ma leian selle toe, aga miskipärast kõik need lapsed on depressioonis, suitsiidsed. Ma olen väga vähe näinud inimesi, kes on elurõõmsad. Ma olen mõningad lapsed saanud nii kaugele, et nad vähemalt võtavad vastu, kellena nad sündisid ja see on suur plusspunkt," sõnab ta.

Vaata LEGE podcasti koos Ants Rootslasega videost!