ANNETAB TUHANDEID DOLLAREID! Kliimaaktivist Greta Thunbergi varade väärtus on muljetavaldav

Thunberg
Greta Thunberg. Foto: Ronald Patrick/Getty Images

Keskkonnaaktivist Greta Thunberg sai tuntuks pärast seda, kui alustas 2018. aastal Rootsi parlamendi ees kliimamuutuste vastu protestimist. Streigi esimesel päeval hoidis ta üksi silti “Koolistreik kliima eest”. Päevade möödudes liitus temaga üha rohkem inimesi, kuni sündis liikumine Fridays For Future, vahendab TIME.

Igal reedel kogunesid inimesed parlamendi ees, et nõuda valitsuselt kõigi Pariisi kliimaleppe punktide järgimist. Varsti pärast seda tõi Thunbergi algatus kaasa protestid kliimamuutuste vastu kogu maailmas. Tema väsimatu aktivism ja rahvusvaheline haare andsid talle TIME’i 2019. aasta inimese tiitli.

Tema kirg keskkonnaaktivismi vastu sai alguse, kui ta kuulis koolis õppides kliimamuutuste kohta. Thunberg ei saanud aru, kuidas meie planeet sureb ja selle pärast  muretsevad ainult vähesed. 

Thunberg tõusis keskkooliõpilasest ülemaailmseks liidriks, kes on kohtunud riigipeade ja aktivistidega, et arutada, kuidas maailma päästa. Mis toob meid küsimuse juurde, milline on Thunbergi varade väärtus?

Thunberg annetab sageli tuhandeid dollareid kliimamuutuste vastu võitlevatele organisatsioonidele. Pärast Gulbenkiani inimkonna auhinna võitmist 2020. aastal tegi Thunberg selle au jagamiseks video.

“Auhinnaraha, mis on 1 miljon eurot, see on rohkem raha, kui ma suudan isegi ette kujutada, kuid kogu auhinnaraha annetatakse minu fondi kaudu erinevatele organisatsioonidele ja projektidele, mis töötavad selle nimel, et aidata inimesi, kes kliimakriisi ja ökoloogilise kriisi tõttu eesliinil kannatavad,” ütles ta The Guardiani avaldatud videos.

Kuna Thunberg on suurema osa oma rahast annetanud, on ebaselge, kui suur on tema varade väärtus tegelikult. Wealth Magnet’i andmetel on Thunbergi netovara hinnanguliselt umbes 1 miljon dollarit.

Allikas: thelist.com

Kommentaarid puuduvad