Reklaam sulgub sekundi pärast

Andrus Ansip: karta ei tule mitte investeeringuid haridusse, vaid halba haridust

Desiree Mumm

Andrus Ansip tunnistas, et teda üllatas presidendi otsus panna kõnes nii suurt rõhku haridusele, kuid lisas, et see on kahtlemata oluline teema - me ei tohiks rahulduda praegusega, vaid peaksime pürgima aina edasi.

Andrus Ansip ütles, et kuigi PISA testide järgi on Eesti haridus üks parimaid, siis on siiski mitmeid lahendamata küsimusi. Üks põhiline, mis viimasel ajal ka palju meelehärmi on tekitanud, puudutab õpetajate palkasid. "Kuigi me rahastame Eestis haridust oluliselt rohkem, kui on Euroopa keskmine, siis tuleb tunnistada, et õpetajate palgad on ikkagi nirud, õpetajad on ülekoormatud ning neid on ka vähe, seega tööd veel on," lisas endine peaminister.

Ta mainis lisaks, et eriliselt meeldis talle president Karise kõnes konstanteering, et mitte ühtegi kooli ei peaks sulgema lihtsalt sellepärast, et see on väike ning et neid koole sulgedes, ei saaks me igatahes eelarve puudujäägiks vajalikku raha. "Keskenduma peaks sellele, et meil oleks hea haridus. Nagu ettevõtjad ütlevad - ei tasu muretseda haridusse investeerimise pärast, vaid sellepärast, et see investeering tasuks ära, ehk et meil oleks kvaliteetne haridus," sõnas Ansip.

Vaata täispikka intervjuud Andrus Ansipiga artikli päises olevast videost.