Andreas Melts avameelselt sisulooja töö varjuküljest: paljud arvavad, et raha tuleb iseenesest

Andreas Melts võttis aasta aega tagasi vastu pöördelise otsuse ja loobus päevapealt oma tavatööst, et pühenduda kogu hingega sisuloomele. “Miks me oleme idioodid?” podcastis avalikustas ta, kuidas ta sellise otsuseni jõudis.

Andrease näol on tegemist 25-aastase noorega, kes on endasõnutsi täiskohaga sisulooja. Peamiselt tegutseb ta TikTokis ja Instagramis, kuhu ta postitab humoorikaid videoid ning on suutnud endale koguda juba märkimisväärse hulga jälgijaid. “Miks me oleme idioodid?” podcastis avaldas ta, et enne täiskohaga sisuloojaks hakkamist töötas ta kaks aastat Boltis, kust ta sisuliselt nipsust ära tuli.

“Mulle on jäänud mulje, et kui noored näevad, et mul on TikTokis mitu tuhat vaatamist ja Instagramis palju jälgijaid ehk ma olen “kuulus”, siis raha tuleb iseenesest. Ilmselgelt see ei ole nii, aga praegu on tekkinud esimene stabiilsus ja ma ei ole suur kulutaja – rahatarkus ning säästmine on minu elus mõnda aega olnud. Kui sa oled stabiilsel töökohal, on puhvri tekitamine väga oluline,” annab ta nõu kõigile, kes unistavad sellest, et olla iseenda tööandja. 

“Tänu puhvrile ma sain mõnda aega elada. Ma olen selles mõistes fake influencer, et ma olen siiamaani elanud oma vanemate juures ja ma pole üüri maksnud,” muheleb ta.

Hetkel, mil Andreas oma päevatööst loobus, moodustas sisuloomest teenitav palk vaid 5% tema eelmisest sissetulekust. “Natuke pärast seda, kui ma sellest töökohast loobusin, tuli esimene pakkumine, et tee video ja pakuti raha, aga see oli kaugel sellest, et see kataks mingeid kulusid. Seal on ka põhjus, miks ma tean, et see sobib mulle – ma ei tulnud Boltist ära raha pärast,” selgitab ta.

Vaata lähemalt artikli päises olevast videopodcastist!

Kasuta sooduskoodi IDIOODID teleteenuses Go3 ja saa 1 kuu 1 euro eest! Vaata lähemalt go3.tv.

Kommentaarid puuduvad