7 üllatavat fakti, mida sa meisterkokk Gordon Ramsay kohta veel ei teadnud

Pilt: Scanpix
Pilt: Scanpix

Gordon Ramsay on üks tuntumaid kokkasid maailmas ja vastavalt oma elukutsele ka üks hinnatumaid restoraniomanikke. Kuid ometi on mõned üllatavad faktid, mida veel staarkoka kohta veel ei teadnud.

 • Ta ei soovinud kokaks saada
  See võib tunduda veider, aga Ramsayl polnud plaanis minna kokandust õppima, sest ta astus esmalt North Oxfordshire Technical kooli, et omandada haridus just hotellimajanduses.
 • Ta armastab väljas einestada
  Selgub, et hinnatud meisterkokk armastab ise hoopis tihti väljas einestada. Võib olla ka ehk sellepärast, et kulinaarsetel radadel veel rohkel seigelda ja uusi maitseid avastada. Huvitav on ka see, et alati kui Ramsay restorani siseneb, vaadatakse segaduses pilkudega ringi ja otsitakse koheselt kaameramehi.
 • Ta armastab kiirtoitu
  Ramsay on ka suur rämpstoidu fänn. Väidetavalt ainukene asi, mida ta Los Angelesest lahkudes alati igatsema jääb, on kohalik kiirtoidurestoran.
 • Ta kasutab mikrolaineahju
  Huvitav, aga Gordon Ramsay armastab mikrolaineahju kasutada ainult maitsetaimede küpsetamiseks, ent ühes enda retseptis soovitas ta need koos fooliumiga mikrolaineahju panna.
 • Gordon Ramsay armastab ropendada
  Ramsay on teada-tuntud kui suur ropendaja, aga ta usub, et suudaks end 60 minutiks kokku võtta nii, et ta ühtegi vulgaarset väljendit ei kasuta. See saaks olema raske, aga tema hinnangul teostatav.
 • Meeletu töökus ja karisma
  Tegemist on tõepoolest meisterkokaga, kellel on meeletu oskus harida ja juhendada teisi. Inimesi pingelistes olukordades proovile panna, on pakkunud televaatajatele põnevust aastakümneid. Tema kirju minevik ja seiklused kogu maailmas on üle kantud telesaadetesse, raamatutesse ning seminaridele.
 • Vaid mõned tunnid päevas vaba aega
  Meisterkokal on päevas vaid 3-4 tundi vaba aega. Kõik projektid on nii elevust-tekitavad, et temast on saanud täielik töönarkoman – tal on tõepoolest ainult mõned tunnid päevas aega iseendale.

Kommentaarid puuduvad