5MIINUST küttis peo liiga kuumaks! Murelik naaber: lootsin, et kõik on korras

5MIINUST avaldas koos nubluga kuuma duubelsingli
5MIINUST avaldas koos nubluga kuuma duubelsingli — FOTO: Pressimaterjal

Möödunud nädalal toimunud Kroonika Meelelahutusauhindade gaalale ilmus kohale 5MIINUST tuletõrjesireenide ja kõva tuututamise saatel, mis tõi mõne mureliku naabri aknale olukorda kontrollima.

Kroonika Meelelahutusauhindadel tuli 5MIINUST lavale oma uue singliga, mille jaoks sõitsid poisid kohale tuletõrjeautoga. Lähiümbruses elav naaber, aga kohkus kuuldes kõva tuletõrjesignaali ja tuututamist. “Ma olin segaduses, et mis juhtus. Lootsin, et kõik on ikka hästi ja midagi kriitilist ei põle, kuna viimasel ajal on nii palju põlenguid olnud.” 

Siit kerkib küsimus, kas on üldse eetiline kasutada tuletõrjeautot olukorras, kus seda kasutada ei ole vaja. Naabri sõnul võiks masina kasutamine jääda siiski olukorda, kus sellest võib midagi õppida. “On okei kasutada tuletõrjeautot juhul kui sellega on seotud mingi hariduslik või õpetuslik eesmärk või kui tunnustatakse päästjate tööd.”

Küsisime kommentaari ka Päästeametilt ning uurisime ega mõni tuli kustutamata ei jäänud sellise avapaugu tõttu. “5MIINUST kasutas üritusele kohale sõitmiseks eelnevalt kokku lepitult Saue vabatahtliku päästekomando päästeautot. Roolis oli alarmsõiduki koolituse läbinud vabatahtlik päästja. Lisan juurde, et vabatahtlikud päästjad toetasid ka bändi uue video valmimist ja tagasid ohutuse võttepaigal.”

Samuti uurisime ka, mis juhul võib üldse kasutada autosireeni ja kas on eetiline seda kasutada kui ei ole hädaolukord. “Päästeametis kasutatakse autosireeni lisaks alarmsõitudele ennetustegevuses, sh haridusasutustes, erinevates laagrites, aga ka avalikel üritustel nagu näiteks laatadel. Alarmsõidukite sireenid on täna linnaliikluses igapäevaselt kasutuses ja on oluline, et inimesed sireene kuulevad, oskavad sellega ohtusid seostada ja näiteks liikluses vastavalt käituda alarmsõidukit läbi lastes.” Ehk võib julgelt öelda, et mures naaber mure tundmine on pigem hea märk, kuna on sidunud alarmi oma ajus ohtlikku olukorraga.

Naabril muidu 5MIINUSE muusika vastu midagi ei ole ning on õnnelik bändi uue imago üle. “Varem nende lüürika oli narkootikumid, seks ja pidu. Nüüd on natuke
turvalisem.”

Eelmisel nädalal avaldas 5MIINUST koos nubluga kuuma duubelsingli “kõrvetab/kallab”, mis on peale nelja aastat nende esimene ühine projekt.

Kommentaarid puuduvad