Reklaam sulgub sekundi pärast

17-aastaselt supermodelliks saanud eestlanna äärmuslikust toitumisest: olin pikka aega tõsises alakaalus!

Kroonika podcast

Alexander
Alexander — FOTO: pressimaterjal

Eestlannast supermodell Alexandra Ljadov käis koos oma emaga Kroonika podcastis, et rääkida lähemalt oma modellikarjäärist ja elust praegu.

Umbes 16-17-aastaselt jõudis Alexandra moemaailma tippu. Ta on osalenud sadadel kui mitte tuhandetel kuulsatel moešõudel ning ajakirjade pildistamistel. Lisaks on ta ka Victoria Beckhami riidekollektsiooni muusaks.

"Eks ma natukene aitasin teda sinna suunata," meenutas ema Kristina, kes usub, et modellindus avab häid uksi eluks ning oma tütre üle väga õnnelik. 

Kristina sõnul ei olnud tal hirme, kui tütar modellimaailma sisenes. "Võib-olla see esimene suvi, kui ta oli Londonis üksinda 15-aastaselt kaks kuud, siis oli kõige raskem, sest ta oli esimest korda ära," rääkis ema.

Ema tunnistas, et algusaeg oli Alexandra jaoks keeruline, sest kui tütar castingutel käies töid ei saanud, oli Alexandra ise väga löödud.

"Ta ei saanud aru, et see ongi selline tutvustav faas," rääkis ema tütre esimestest aastatest modellimaailmas.

Alexandra meenutas, et modellindus mõjutas algusaastatel väga tugevalt tema enesekindlust.

„Kui modellindusega alustasin, polnud mul enesekindlusega probleeme. Kuid ühel hetkel öeldi mulle, et olen paks. Mäletan, et siis ma hakkasin enda toitumist piirama, olin dieedil ning jäin väga peenikeseks," meenutas modell.

Alexandra sattus dieetitamise tagajärjel alakaalu. Kuigi ta täna mõistab, et see oli ta tervisele väga halb, siis teisalt tõusis tema modellikarjäär kõrgustesse. Kaalust alla võttes hakkasid talle suuremad tööd ja pakkumised tulema.

"Kui sa oled noor, siis su aju hakkabki arvama, et kui oled alakaalus, siis kõik tahavad sind," meenutas Alexandra.

Tänasel päeval saab naine aru, et see oli väga ebatervislik ning tunnistab, et tal läks aastaid enne, kui ta enam ennast ei piiranud ning õppis end armastama.

Kuula lähemalt Kroonika podcastist.