VIDEOPODCAST “TEGELTKANOH” | Investor Raivo Hein avaldab, kui rikas ta on: no umbes…

TV3.ee portaali uues video-podcastis "tegeltkanoh" käis külas vaba hing ning investor Raivo Hein. Juttu tuli nii ärimaailmast, rahalisest mõtlemisest, milline näeb välja tema päevaplaan ning samuti ka sellest, kui rikas Hein on.

"Inimestele meeldib mind tituleerida miljonärina. See on okei. See on tõsi," sõnas Raivo alustuseks, kuid siiski tõdes ta, et sellel sõnal on natuke küljes klikilõhna. "Tavaliselt ma ütlen, et ärge nüüd seda ka kasutage!" Lisaks investoriks ning vaba hingeks olemisele teeb Hein ühte väga väärtuslikku tööd - ta käib koolides noortele rääkimas rahatarkusest ja tervisest. "Nädalas on päris mitu tükki neid (koole)."

Raivol on kaks elamist - üks Tallinna lähedal, teine Saaremaal. Saare ja mandri vahet meeldib talle sõita oma helikopteriga. "Siis ei pea praamisabas seisma." Kindlasti on paljudel inimestel kopteri kohta küsimusi - ka saatejuhid olid helikopterist lausa sillas ning neid vaevasid mitmed küsimused. "Kui palju võtab kopter kütust?" Raivo vastas seepeale: "100 liitrit tunnis."

"SIis kui aktsiisid olid kallid, siis ma lendasin (helikopteriga - toim.) Saaremaalt Lätti ja tõin omale õlut koju," meenutas Raivo üht lustakat seika. "Siis mõni naeris, et ma saan odavat õlut eriti kalli helikopteri hinnaga koju."

Eestlastele meeldib ikka natukene uurida-puurida teiste rahakotis. Saatejuht Andres uuris Raivolt otse, kui rikas ta on. Investori vastus oli ootamatu: "No umbes 300 aastat." Seepeale oli paar sekundit pingelist vaikust ning siis küsis ta: "Mis on rikkuse ühik? Arvate, et eurod?" Tegelikkuses tähendab see seda, et kui mitu aastat saab inimene ilma mureta elada. "Kui ma täna enam ei investeeriks ja hakkaks oma vara kulutama, siis ma võiks elada veel 150 aastat, arvestades inflatsiooni. Kuidagi mul ei õnnestu kõike huugama panna. Seda tekib ikkagi rohkem juurde kui kulub."

Ärivaist oli Raivol tugev juba kooliajal - ta kirjutas käsitsi ümber Soome televisiooni kavasid ning müüs neid ühe rubla eest koolis soovijatele. Noorena lõi ta kaasa  õpilasmalevas ning tegi erinevaid töid - alates rediste rohimisest kuni majade ehitamiseni. 

Podcasti põhifookus oli aga ärinduse teemal - kuidas leida oma esimene äriidee ning kuidas kogu see maailm töötab. Samuti avaldab Raivo, milline on üks edukas ettevõtja. 

Hein sõnab, et kui inimene soovib luua oma äri, siis tuleb tal esmalt esitada endale kaks küsimust ning leidma nendele vastuse. Kui vastused on positiivsed, siis peaks inimene hakkama tegutsema! Need küsimused on: kas ma olen võimeline seda asja tegema ja mida ma teen teistmoodi kui praegused konkurendid. “Kui sa leiad selle väikese niši juurde, siis ei jäägi muud midagi üle, kui hakata pihta.”

“Öeldakse, et mingi ettevõtja geen on peab ikka inimestel olemas. Mõned teevad seda sunnitult, näiteks vallandatakse töölt ning nad peavad ära elama. Teistel on see sünnipäraselt kaasas ning (inimene-toim.) on suhteliselt hea nendes asjades.” 

“Raha on selline substrants, ilma milleta me hakkama ei saa. Nii ka ettevõtluses,” sõnas Raivo küsimuse peale, kas äri on võimalik alustada ka ilma algkapitalita. “Perekond aitab alati, kui neil on sinusse usku. Sõbrad ka. Ja mõni rumalam inimene ka tuleb siis kaasa, kes ei tea asjast midagi, aga on heasüdamlik.” 

Vaata TV3.ee portaali uut videopodcasti "tegeltkanoh" artikli päisest ning saad teada, milline on ühe hea äri saladus, kui palju on Raivo ise kokku puutunud ebaõnnestumisega ning miks kõigist ei saagi tulla ettevõtjad!

Kommentaarid puuduvad