Triin Luhats: kui igal sekundil on hind, vaatad elule hoopis teistsuguse pilguga

”Rambivalguses” käis külas Eesti kõige mastaapsemate ja mõjukamate meelelahutussaadete tegevprodutsent Triin Luhats. Ta rääkis lähemalt televisiooni telgitagustest ja avaldas, mis on see kurikuulus x-faktor?

Mis teeb ühest produtsendist hea produtsendi? Sellele peaks oskama kindlasti vastata teleprodutsent Triin Luhats. "Ma ütleks siinkohal, et mul on olnud ühest küljest hästi palju õnne ja võimalusi ja siinkohal tänud produktsioonifirmale Ruut ja Kaupo Karelsonile, kes on mulle neid võimalusi pakkunud. Ma olen sügisel kohtunud tihedamalt ka BFMi tudengitega, kes on minult sama asja küsinud, et kui nad tahavad produtsendiks saada, et mis need omadused peaksid olema. Kindlasti on see ennekõike, et pead olema inimeste inimene. Sa pead oskama oma tegemistes hästi kasutada kolme suurt üksust või ressurssi: aeg, raha ja inimesed. Kui sa suudad nendega lähtuvalt projektist hästi toime tulla, ma arvan, et siis sa oledki hea produtsent," ütles Luhats.

Kaamerate ette Luhats ise eriti kippunud ei ole. Miks tal mugavam kaamera taga olla on? "Tead, see on nüüd sisemise tunnetuse küsimus. Ma tulen tagasi EVTV aegadesse. Ma loodan, et TV3 arhiivis ei ole enam alles neid kaadreid, kus ma Sirje Eesmaa kõrval uudiseid loen ja vahepeal üksi ka. Ma ütlen ausalt, ma ei tundnud ennast seal mitte kunagi mugavalt, mulle lihtsalt ei meeldinud. Ma ei tea, kas minus puudub see kõige paremas mõttes see edevuse ja enesekindluse geen selle koha pealt. Mulle meeldib vaadata ja jälgida seda, mismoodi pusletükid kokku lähevad. See meeldib mulle, aga see, et peaksin kusagil kaamera ees olema...ka praegu siin, ma ütlen ausalt, et see ei ole sinus kinni, see on minus endas kinni. Ma tunnen ennast võib-olla pisut ebamugavalt, sest mul on väga suur aukartus sõna jõu ees. Kõik, mis välja öeldakse, sellel on väga suur kaal."

Oma töö kõige suurematest ja õpetlikematest väljakutsetest rääkides tuleb Luhats tagasi enda poolt mainitud kolme põhiressursi juurde. "Need väljakutsed on olnud erinevad. Üks on professionaalne väljakutse, teine on see, et kõige selle töö juures on isiklik väljakutse. Üks, mis kattub mõlemaga, on just ajakasutus. Tõesti, kui sul on igal sekundil hind või väärtus olemas, siis sa vaatad elule hoopis teistsuguse pilguga."

Vaata ja kuula podcast'i ”Rambivalgus” Triin Luhatsiga lähemalt päisest olevast videost.

Kommentaarid puuduvad