Reklaam sulgub sekundi pärast

”Rambivalguse” tegijad: ühe podcasti ettevalmistus võib aega võtta kuni 9 tundi

Podcast ''Rambivalgus''
Podcast ''Rambivalgus''

Sellel nädalal arutavad ''Rambivalguse'' podcasti tegijad Eliis Pärna ja Kerli Kivistu lähemalt sellest, kui kaua võib aega võtta ühe episoodi ettevalmistus, mille poolest saatekülalised on meelde jäänud ja sekka arutatakse ka palju maailmavaatelisi teemasid.

Uues episoodis avaldasid saatejuhid, kuidas valmib ühe podcasti episoodi tegemine ja kuidas ''Rambivalgus'' üldse sündis. Eesti podcasti maastik on häid tegijaid täis, seda suurem on tegijate rõõm, et paljud kuulajad on leidnud aja, et nende taskuhäälingut koos inspireerivate külalistega kuulata.

''Minu jaoks võib ühe episoodi ettevalmistus päris pikalt aega võtta,'' avaldas Eliis Pärna, kes on podcasti üks saatejuhtidest. Kerli Kivistu võtab samuti põhjalikult aega enne saatekülalisega salvestust.

''Kui mul on ühe persooniga tund aega vestlussaade, siis ma lähen selle inimese energiasse ja hakkan seda enne episoodi salvestust teadlikult tegema,'' rääkis Kerli. Tema sõnul kulus tal näiteks Ants Rootslase podcasti ettevalmistuseks just 9 tundi, sest tegu on persooniga, kes on palju esinenud. ''Tahtsin kuulata, mida ta on varasemates intervjuudes rääkinud ja leida uusi nurki, mida ta kuulajatele avaks,'' sõnas ta.

Eliisi sõnul on podcaste Eesti maastikul päris palju. ''Kuna meie alustasime selles vallas päris hilja ja paljud külalised on oma loo juba varem ära rääkinud. Selleks, et oma saadet uue nurga alt teha, peabki need eelnevad läbi kuulama ja sellele lähebki palju aega,'' avaldas Eliis.

Podcasti ''Rambivalgus'' saad kuulata iga neljapäeva hommikul TV3 Life’i telekanalilt, TV3.ee veebilehelt, Soundcloudist ja Spotifyst.

Kommentaarid puuduvad