Tuntud sisulooja ei poolda sotsiaalmeedias “päris elu” näitamist: keegi ei viitsi halamist kuulata!

Deana Noop
Foto: Deana Noop

“Miks me oleme idioodid?” on TV3.ee meelelahutusportaali podcast, kus kaks püsisaatejuhti Brit Suurraid ja Taavi Libe arutavad koos külalistega, miks ja milliseid rumalusi meie ühiskonnas leidub ning kuidas neid välja juurida.

Viimasel ajal löövad tõelisi hinnarekordeid nii elekter kui gaas, kütus ja toit, ent ometigi on kaubanduskeskused igal nädalavahetusel inimestest puupüsti täis ning üks allahindluskampaania ajab teist taga. Samal ajal uputakse võlgades ning elatakse üle oma võimete. Kas me oleme idioodid ja ei oska oma rahaga õigesti ümber käia või on viga hoopis meie kapitalistlikus ühiskonnas?

Saates on külas Deana Noop ehk deanabanana, kes räägib, kui suur poodleja ta ise on ja milline näeb välja ühe sisulooja igapäevatöö. Deana sõnul mõtleb ta enamasti oma ostud enne läbi, ent vahel tuleb ette ka emotsiooni oste, nagu näiteks odavad riided ja ehted Aliexpressist. "Ma leevendasin koroonastressi ostmisega, sest siis oli, mida oodata," avaldab ta.

Kui paljudele võib tunduda, et ühe sisulooja töö on igati glamuurne ja vaid piltide ning videote tegemine, on seal taga hoopiski palju arvutis klõbistamist ja meilide teel suhtlemist. Deana sõnul on selle tööga Eestis võimalik ära elada küll. "Toodetega ma oma arveid ei maksa. Väga harva võtan ma vastu pakkumisi, mille eest ma ei saa raha," selgitab ta ning lisab, et näiteks ühel juhul tegi ta koostööd reisifirmaga, kes võimaldas tal tasuta reisile minna. 

Kui rääkida sotsiaalmeediast ja kui palju on sealne sisu ilustatud, leiab Deana, et ega keegi ei tahagi koledaid pilte ega nii-öelda "päris elu" seal näha. "Instagram ei ole platvorm, kus igapäeva tavalisi asju jagatakse. Instagram on sinu nägu parimast küljest. Keegi ei viitsi halamist kuulata, kedagi ei huvita,” leiab ta, et kõige parem on selliseid asju jagada kas Youtubes või üldsegi kuskil mujal. 

Lisaks tarbimisele tuli loomulikult juttu ka Ukraina sõjast, mis paratamatult mõjutas ka Deanat. "Kui sõda algas, siis ma nutsin, istusin oma kapi ees ja vaatasin oma riideid ning mõtlesin: see on kõik täiesti mõttetu!" räägib ta, kuidas ta pole peale Ukraina sõja puhkemist mitte ühtegi asja juurde ostnud. "Emotsiooni oste väga ei kipu enam tegema, kõik tundub nii mõttetu!"

Kuula täispikka podcasti Spotifyst ja Soundcloudist!

Kommentaarid puuduvad