Reklaam sulgub sekundi pärast

Tuntud raadiohääl paljastas saladuse: miks mängivad kõik kanalid täpselt samu lugusid?

Andres Aljaste
Foto: TV3

Podcastis "Miks me oleme idioodid?" käis külas raadiohääl ja DJ Andres Aljaste, kellega võeti ühiselt ette paremad ja halvemad poplood ning selgus, millised inimesed klubides plaadikeerutajatele kõige enam närvidele käivad.

Meil kõigil on mõni selline muusikapala, mida suurem enamus jumaldab, aga mida ise ei kannata silmaotsaski. Ometi aga mängivad raadiojaamad neid söögi alla ja söögi peale ning isegi tegelikult halb lugu võib olla hitt. Miks kõlavad tänapäeva poplood täpselt samamoodi? Ja millist rolli mängib selles kõiges kurikuulus TikTok?

Aljaste on muusikaskeenes olnud sees juba aastaid ning teab väga hästi, et kuigi muusikapala on üks, siis iga inimene kuuleb lõpuks ikkagi just seda, mida ta ise kuulda tahab ja milline on tema nägemus. "Hittlood on tunnetega seotud," tõdeb ta, lisades, et ka temal läheb aastatega aina rohkem aega, enne kui mõni lugu meeldima hakkab.

Aljaste on lisaks raadiotööle ka aktiivselt DJ ametis ja sõnab, et paljuski sõltub lugude populaarsus sellest, mis ajahetkel inimene seda kuuleb ja mis hetkedel seda kuskil ka mängitakse. "Kui sa paned kindla loo kindlal hetkel peale ja näed, kuidas naised ning mehed hakkavad põrandale kokku jooksma, siis see on võimas tunne," kirjeldab ta.

Selliste aegumatute hittidena toob Aljaste välja näiteks Michael Jacksoni "Black or white" ja Queeni "We will rock you". Isegi aastatetagune söögi-alla-ja-peale lugu "Despacito" on tema hinnangul tulnud selleks, et jääda.

Miks on raadiotes vaid ühed ja samad lood ringlemas ning kes on need inimesed klubides, kes plaadikeerutajatele kõige enam närvidele käivad?

Kuula täispikka podcasti Spotifyst ja Soundcloudist!

“Miks me oleme idioodid?” on TV3.ee meelelahutusportaali podcast, kus kaks püsisaatejuhti Brit Suurraid ja Taavi Libe arutavad koos külalistega, miks ja milliseid rumalusi meie ühiskonnas leidub ning kuidas neid välja juurida.