Reklaam sulgub sekundi pärast

Terapeut analüüsis Eesti staare: nii suur hirm olla avalikkuse ees, kuigi ta on kõige kuulsam laulja!

Maria Baydar
Maria Baydar — FOTO: Erakogu

Podcastis "Miks me oleme idioodid?" käis külas terapeut, koolitaja ja enesearengu õpetaja Maria Baydar, kes rääkis lähemalt, mis asjad on inimeste varjuküljed ning kuidas neid enda kasuks pöörata.

Maria kirjeldab ennast kui Eesti Elon Musk või Anthony Robbins. "Ma murran vanu mittetoimivaid süsteeme ja kasutan hästi toimivaid praktilisi psühholoogilisi vahendeid, et inimesi aidata ja et nad saaksid iseennast aidata,” selgitab ta.

Üks Maria õpetustest on varjuküljed ja nende valgustamine ning juhtimine. Mida see tähendab? "See on ebamugav, see on hirmutav ja korraga on hästi palju tundeid, hästi palju allasurutud asju. See on osa inimese psüühikast, mis on allasurutud, ignoreeritud, me ei taha seda tunnistada ega otsa vaadata. Kogu ebameeldiv ja õudne osa meie iseloomust ja olemusest," kirjeldab ta.

"Ühiskonnas kõik jama mis toimub, sõjad ja näljad jne, see kõik on kollektiivse varju tulemus, sest me ei ole ühiskonnana oma varju ära valgustanud. Me ei ole sellele otsa vaadanud ja ära lahendanud, sest ühiskond õpetab oma varju allasuruma. Sa pead olema vaoshoitud ja hea kodanik,” sõnab ta. "Varjuküljes peitub tohutu potentsiaal ja kui me seda ei teadvusta, siis me jätame väga suure osa väest tähelepanuta ja me ei saa kunagi osa sellest väest!”

Maria sõnul pole keegi varjudest puutumata ja erinevus on vaid selles, kes juhib oma varju või kelle vari juhib teda. Näiteks teab ta, et ka väga paljusid Eesti kuulsusi kimbutavad erinevad hirmud ning traumad, mis nende igapäeva elu mõjutavad. "Väga paljudel on hirm olla hukkamõistetud ja kritiseeritud. Osadel kohe nii hullusti, et nad ei ela tavalist elu, ei käi toidupoes. Neil on kas avalikud sündmused või nad istuvad kodus, kõik muu on ärakorraldatud. Nii suur hirm olla avalikkuse ees, kuigi sa oled Eesti kõige kuulsam laulja! Neid kõiki ühendab suur soov olla mõistetud, olla armastatud, vastuvõetud ja suur hirm olla hukkamõistetud,” arutleb Maria.

Millised varjud kimbutavad meie poliitikuid, kuidas enesehinnangut parandada ja miks on kasulik oma varju ise juhtida, kuula saatest!

Kuula täispikka podcasti Spotifys või Soundcloudis!

Kommentaarid puuduvad