Reklaam sulgub sekundi pärast

Kristjan Jõekalda muutis pärast infarkti oma ellu suhtumist: see jätab jopaka mulje, aga…

Kristjan Jõekalda
Kristjan Jõekalda — FOTO: TV3

Hiljuti vapustas meediamaastikku uudis, kuidas kõigi poolt palavalt armastatud telemees Kristjan Jõekalda infarktiga haiglasse viidi. Nüüd käis mees külas "Miks me oleme idioodid?" podcastis, kus rääkis lähemalt, milline näeb tema elu välja pärast operatsiooni.

Kristjan Jõekalda on televaatajaid juba aastaid rõõmustanud oma nakatava positiivsuse ja eluterve suhtumisega. Paraku aga pole tema enda valikud olnud kõige paremad ja just vigade tegemine on tema sõnul see, mis viisid ta infarktini: ülekaal, ebatervislik toitumine, vähene liikumine, alkohol ja suitsetamine. Kristjan meenutab, kuidas kuu aega enne infarkti hakkas ta imelikult väsima, kopsu lõi kinni ja rindu tekkis valu. “Peas käis koguaeg mõte, et mis ma siis kiirabisse helistan. Lõpuks läks valu nii suureks, et hirm kadus ära. Mul oli piinlik, kui kiirabi mind maja eest ära viis, sest äkki naabrid näevad,” tõdeb telemees.

Infarkti-järgselt on Kristjan oma elus mitmeid muudatusi läbi viinud ja üks neist on ka tema ellusuhtumine. "See on veider tunne ja ma ei taha teha suuri sõnu… Kui ma näen või kogen midagi, näiteks et hommikul oli kehv ilm ja nüüd on väga hea ilm, siis ma vaatan ja mõtlen, kui äge! Oleks ma 3 nädalat tagasi sussid püsti visanud, ma poleks seda näinudki,” räägib Jõekalda. 

"See jätab jopaka mulje, aga hihhiii, siin ma olen, ahhaa! Väga tihti tuleb selline tunne, et äge, seda ma siis nüüd näen! Muidu ma poleks seda näinud! Ma tunnen rõõmu asjadest rohkem, selline rõõm pisikeste asjade üle. Kuidagi juhhuu,” naerab Jõekalda, et ta tunneb end nagu kergemeelne või veidi põrunud peast, aga täpselt nii on.

Selline suhtumine tema sõnul võib küll jätta kõrvalt veidra mulje, aga tegelikult on suureks abiks. See teeb tuju paremaks, päriselt ka. Märka väikseid asju enda ümber. See kõlab veidralt, aga teeb endal tuju paremaks,” kinnitab ta. "Praegu on rõõm ja hea meel iga asja üle!”

Mis on üks harjumus, millest Kristjanil on raske loobuda ja kuidas reageeris tema abikaasa sõnumile, et mees lastakse haiglast koju? Seda kuula juba saatest!

Kuula täispikka podcasti Spotifys või Soundcloudis!