Reklaam sulgub sekundi pärast

Eeva Esse-Sõõrumaa septembris ei joo: minust ei saa edaspidi pitsi sülitajat, aga…

Eeva Esse-Sõõrumaa
Eeva Esse-Sõõrumaa — FOTO: Aivar Kullamaa/Delfi Meedia

Podcasti "Miks me oleme idioodid?" uusimas osas käis külas armastatud saatejuht ja telenägu Eeva Esse-Sõõrumaa, kes on tänavuse "Septembris ei joo" kampaania üks esindusnägudest. Eeva tõdeb, et alkoholism ja alkoholi liigtarbimine on Eestis tohutu probleem, aga ainuüksi selle kampaaniaga seda ei lahenda.

"Septembris ei joo" on üleskutse, mille raames utsitatakse inimesi kuu aega ilma alkoholita olema. Eeva tunnistab, et otsus kampaaniaga liituda ei tulnud talle kergekäeliselt ja enne jah-sõna ütlemist võttis ta omajagu mõtlemisaega. “See on hästi suur ühiskondlik vastutus tegelikult olla sellise kampaania nägu ja hästi lihtne on kõigil tulla ja teha igasugu toredaid kommentaare,” rääkis ta.

Eeva usub, et alkohol käib käsikäes paljud eestlaste eludega ning neid, kelle alkohol on juba viinud allakäigutrepile, selle kampaaniaga enam ei päästa. "Mida me ühiskonnas näeme: alkohol on muutunud niivõrd normaalseks! Sotsiaalmeedias on normaalseks muutunud, et keegi on kuskil oma klaasiga. Noored suunamudijad on alkoga sotsiaalmeedias ja normaliseerivad seda, see pole okei," leiab saatejuht.

Enne kampaaniaga liitumist kuulus alkohol ka Eeva igapäevaelu juurde ning ka temale, nagu paljudele meist, meeldis pingeid maandada mõne klaasikesega. "Mingi puritaan ma pole kunagi olnud. Minu esimesed kokkupuuted alkoholiga olid kindlasti enne 18. eluaastat. Teadlikku alkoholipausi ei olegi minu elus siiani olnud," räägib Eeva ja lisab, et kuna möödunud suvi oli äärmiselt sündmusterohke, kuulus sinna paratamatult ka alkohol.

Kuidas tunneb Eeva end peale poole kuu pikkust alkoholipausi, kui palju kavatseb ta alkoholi pärast septembrit tarbida ja mis on veel üks asi, mille ta enda elust välja lõikas? Seda kuula saatest!

Kuula täispikka podcasti Spotifyst või Soundcloudist!

“Miks me oleme idioodid?” on TV3.ee meelelahutusportaali podcast, kus kaks püsisaatejuhti Brit Suurraid ja Taavi Libe arutavad koos külalistega, miks ja milliseid rumalusi meie ühiskonnas leidub ning kuidas neid välja juurida.

Kommentaarid puuduvad