Reklaam sulgub sekundi pärast

Ameerikas laineid lööv Merle Liivand: esialgu arvati, et ma olen mingi metshaldjas teiselt planeedilt

Merle Liivand
Foto: Erakogu

Podcastis "Miks me oleme idioodid?" lahati üht maailma mõjuvõimsaimat ja mõnes mõttes ka kummaliseimat riiki, milleks on Ameerika. Miks käituvad ameeriklased vahel nii, et see paneb kukalt kratsima ja mis muudab selle maa nii omapäraseks? Külas oli eestlanna Merle Liivand, kes on USAs elanud juba 11 aastat.

Merle Liivand on merineitsi, kes üritab maailma muuta. Ujulestaga merineitsi-stiilis ujudes puhastab ta ookeane ja loodab lisaks planeedi päästmisele tuua ka rohkem noori ja lapsi basseini äärde. Ameerikasse jõudis ta peale ülikooli minnes ja kuigi tema esmane mulje ei olnud ideaalne, otsustas ta sinna jääda ja on tänaseks Florida osariigis oma tegude poolest äärmiselt tuntud ja tunnustatud. 

Merle meenutab oma esimesi päevi Ameerikas ja tõdeb, et esialgu ei tahetud teda sinna eriti vastu võtta. Kõik rääkisid hispaania keelt ja noorel neiul oli raskusi sissesulandumisega. "Kolmandal päeval ülikoolis tüdrukud ütlesid mulle, et kui sa tuled siia sööklasse sööma, siis sa istud jalgpallitiimist kaugemale. Ma küsisin miks? Kes need üldse on? Nende vastus oli see, et sina oled supermodell Euroopast, ei suhtle!” räägib ta.

"Nende jaoks ma olin täiesti teistsugune inimene teiselt planeedilt. Kolm kuud iga päev keegi ütles, et ma olen teiselt planeedilt, sest ma nägin nende jaoks teistsugune välja. Alguses sain ma väga vihaseks, sest nad lihtsalt lahmisid, teadmata, kes ma isegi olen,” meenutab Merle oma algusaegu Ameerikas.

Merle püüdis siis ka väikest Eestit tutvustada, mille peale temalt küsiti, kas siin riigis ikka telekaid ka on ja kas ta teab, mis asi on Hollywood. "Alguses ikka mõeldi, et ma olen mingi metshaldjas ja lennukiga lendamine on minu esimene tõeline kogemus," naerab ta.

Millised totakad ameeriklaste kohta käivad stereotüübid vastavad päriselt tõele ja kuidas erineb New York näiteks Hollywoodist?

Kuula täispikka saadet Spotifyst või Soundcloudist!

“Miks me oleme idioodid?” on TV3.ee meelelahutusportaali podcast, kus kaks püsisaatejuhti Brit Suurraid ja Taavi Libe arutavad koos külalistega, miks ja milliseid rumalusi meie ühiskonnas leidub ning kuidas neid välja juurida.