Reklaam sulgub sekundi pärast

Miks 5MIINUSE liikmed oma suhetest ei räägi? Kohver: see ei ole kunsti seisukohast oluline

Eesti hiphopansambli 5MIINUST liige Estoni Kohver ehk Kristjan Jakobson ütles peagi ees ootava Eurovisioni lauluvõistluse kohta, et välismaiste fännide ja uute võimaluste saamine oleneb paljuski sellest, kuidas neil lõppvõistlusel läheb. Muu hulgas ütles ta bändi imagot ja enda välimust kommenteerides, et prille nad avalikkuse ees enam maha ei võta ning enne lauluvõistlust ta juuksurisse minna ei saa, kuigi tahaks.

Kristina Pärtelpolja juhitavas video-podcast’is käis külas 5MIINUST liige Estoni Kohver ehk Kristjan Jakobson, kellega Kristina sai tuttavaks ajal, kui mees reklaamifirmas töötas ja nad koos värska reklaami tegid. „Ma olin nii suur 5MIINUSe fänn sel ajal. Te kandsite prille ja kui ma tulin võttele, ma isegi ei tundnud sind ära (naerab).”

Kristina uuris, kas bänd plaanib veel kusagil ilma prillideta üles astuda, nagu neil ühel korral juhtus. „Ei,” vastas mees lühidalt ja lisas, et KuKu klubis aega parajaks tehes, kilovõileiba süües ja viskit juues tuli teenindaja koos Õhtulehest võetud Rasmus Merivoo pildiga tema juurde ja küsis: „Vabandust, kas see olete teie?”

Samuti kommenteeris mees oma soengu kohta, et tahaks juuksed maha ajada, aga enne Eurovisioni ei tohi. „Sinna võistlusele on läinud see, milline ma peaksin välja nägema lava peal ja seal mul on pikad juuksed ja ma ei saa neid enne kuradi 12ndat maid maha ajada. Või enne 10ndat.”

Mida paljud võib-olla veel ei tea – saatekülaline abiellus hiljuti ning on eelnevalt ka pikemalt suhtes olnud. Sarnane lugu on ka teiste liikmetega. Kristina tõi välja, et seda rahvas ilmselt väga ei osanud arvata ning pidasid bändiliikmeid vallalisteks ning üritati esireas neid n-ö sebida. „Jaa, aga see ei ole meie kunsti seisukohalt oluline, sellepärast me ei räägi väga sellest. Need inimesed, kes meid taluvad, ei ole ju seda valinud.”

Bändi algusaegade „paha poisi” imagoga võrreldes ütles Estoni Kohver, et nad pole ka sellest saladust teinud, et viimase üheksa aastaga on täiskasvanumaks saadud. „Süda on õiges kohas. Mulle tundub, et me ei erine liiga palju tavalistest inimestest. Aga me endale midagi ei keela, meiega on lõbus üldiselt. Eks iga inimese töö on tavaline tema jaoks. Minu töö lihtsalt on minna kuradi f***** Eurovisionile ja praegu teeme seda plaadifirma asja.”

Kristina uuris, kas Eurovisionile minek on 5MIINUSele meeleheitlik viis taas pildis olla? „Kes see nii lolli juttu rääkis,” küsis Estoni Kohver kohe Kristina väite peale. „Üldiselt see ei ole oluline, mida inimesed arvavad. Kui meile tundub asi õige, siis asi on õige.”

Kas muusik on mõelnud ka sellele, et neil tuleb bändile nüüd ka palju välismaa fänne? Kohver ütles, et tema arvates sõltub see pigem sellest, kuidas neil lõppvõistlusel läheb. „Plaan on see, et võimalikult hästi lõppvõistlusel esineda. Kui joppab, siis võib-olla saame teha mingisuguse Euroopa tuurikese sügisel. Aga that’s about it.”

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad