Zelenskõi: Ukraina abistamine on ühtlasi võitlus näljaga maailmas

Volodõmõr Zelenskõi
Foto: Scanpix

Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi sõnul on võimalik, et mida kiiremini Ukraina maa okupantidest vabastatakse, seda kiiremini saab maailma toiduturu normaalse seisundi taastada, edastas ukrainlaste meediakanal Unian.

Zelenskõi hinnangul tähendab Ukraina toetamine eelkõige relvadega ühtlasi tööd ülemaailmse nälja ärahoidmiseks.

Zelenskõi tõi välja, et pidas laupäeval Kiievis kõnelusi USA senaatorite delegatsiooniga, mida juhtis senati vabariiklaste vähemuse liider Mitchell McConnell.

Riigipea sõnul demonstreerib see visiit veel kord USA toetuse tugevust Ukrainale ning sidemete tugevust Ukraina ja Ameerika rahvaste vahel.

“Arutasime erinevaid meie riigi toetamise valdkondi. Eelkõige muidugi kaitse- ja rahandusalaseid. Mille seas ka karmimad sanktsioonid Venemaa vastu. Tänasime Ühendriike ajaloolise sõjalise abi kiirendamise otsuse eest,” rääkis Zelenskõi.

“Üha rohkem riike maailmas mõistab, et Venemaa, blokeerides meie jaoks Musta mere ja jätkates seda sõda, seab kümned teised riigid toiduainete hinnakriisi ja isegi nälja ohtu. See on veel üks stiimul meie sõjavastasele koalitsioonile tegutseda koos otsustavamalt,” seletas president.

Zelenskõi sõnul usub ta, et praegu tähendab Ukraina toetamine – ja eelkõige relvadega – ülemaailmset näljahäda ärahoidmist.

“Mida varem me vabastame oma maa ja tagame Ukraina julgeoleku, seda kiiremini saab toiduturu normaalse seisu taastada,” kordas riigipea.

Kommentaarid puuduvad