Reklaam sulgub sekundi pärast

Zelenskõi kutsus kõiki eurooplasi Ukrainat toetama

BNS

Zelenskõi kutsus kõiki eurooplasi Ukrainat toetama
Zelenskõi kutsus kõiki eurooplasi Ukrainat toetama — FOTO: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi pöördus Itaalia telekanali Rai 1 ajakirjanikule Bruno Vespile antud usutluses üksikute Euroopa riikide ühiskondade selle osa poole, kes ei toeta Ukrainat Venemaa algatatud sõjas, kirjutab portaal Unian.

Riigipea märkis, et mitme riigi ühiskondades on inimesi, kes Ukrainat ei toeta.

"Mure on selles, et nad ei tunneta, mida Putin endast kujutab. Praegu tähendab Ukraina mittetoetamine Venemaa toetamist. Just nii see on. Sest ainult ühinenud tsiviliseeritud  maailm suudab seista vastu sellisele vaenlasele, kes ei austa kõiki neid õigusi ja vabadusi, mida me teiega jagame," ütles Zelenskõi.

President rõhutas, et see osa teiste riikide ühiskondi, kes Ukrainat ei toeta, ei tunneta, mida sõda tähendab.

Zelenskõi esitas retoorilise küsimuse: kui hiljuti poleks Odessas venelaste raketilöögi ajal tema kõrval seisnud mitte Kreeka, vaid Itaalia peaminister, siis kuidas ta oleks sellele löögile reageerinud või mida ütleks Itaalia ühiskond?

President oli kindel, et Itaalia ühiskond ei oleks jäänud sellises olukorras ükskõikseks.

"Putin on haige mees, kes peab jahti ega saa isegi aru, mida ta teeb, või ei kontrolli oma armeed, mis lihtsalt tulistab tsiviilelanike, diplomaatide, teiste riikide juhtide pihta. Või on ta haige mees, kes seda tahab ja jahib, ja just see teda huvitab: lihtsalt mõrv,” rõhutas Zelenskõi.

President märkis, et osa inimesi on sõjast väga kaugel ning sõda ei ole nende linnadesse ja kodudesse jõudnud.

"Me kõik palvetame, et sõda ei võtaks teiste inimeste, teiste ühiskondade elusid. Kuulake meid: see mees tuli meie juurde ja tulistab meie pihta ja tapab meid ning ta hakkab seda ka mujal tegema. Ta ei rahuldu sellega, mida praegu Ukrainas teeb,” rõhutas Zelenskõi.

Veebruaris avaldati üleeuroopaline küsitlus, mis näitas, et toetus Ukrainale on Euroopa riikides jätkuvalt suur, kuid peaaegu kaks aastat pärast sissetungi algust usub vaid kümme protsenti eurooplastest, et see suudab Venemaa alistada. Uuring näitas ka, et kõige levinum arvamus oli, et  Ukraina sõda lõppeb mingisuguse "kompromissiga".

Kommentaarid puuduvad