Reklaam sulgub sekundi pärast

Julge väide! Putin: Venemaa tuumaarsenal on parem USA omast

BNS

Putin: Venemaa tuumaarsenal on parem USA omast
Putin: Venemaa tuumaarsenal on parem USA omast — FOTO: 123rf

Venemaa autoritaarne riigipea Vladimir Putin ütles kolmapäeval, et Vene tuumatriaad ehk maitsi, meritsi ja õhutsi kasutatavad aatomrelvad on palju arenenumad ja kaasaegsemad kui Ühendriikidel.

Kreml on oma tuumavõimsust esile tõstnud nüüdseks enam kui kaks aastat kestnud Ukraina pealetungi aja. Märtsi algul hoiatas ta lääneriike tuumakatastroofi ohu eest, kui nad peaksid konflikti eskaleerima.

"Meie triaad, tuumatriaad, on palju kaasaegsem kui ükski teine triaad. Vaid meil ja ameeriklastel on tegelikkuses olemas sellised triaadid. Ja meie oleme siin palju kaugemale arenenud," ütles Putin usutluses riigitelevisioonile.

"Oleme valmis kastutama relvi, igasuguseid relvi, seal hulgas teie mainitud relvi, kui kaalul on Vene riigi eksistents või kahju meie suveräänsusele ja iseseisvusele," lisas Putin.

Lääs on süüdistanud Venemaad hoolimatus tuumaretoorikas alates kallaletungist Ukrainale 2022. aasta veebruaris, mis vallandas juba 2014. aastal alanud sõjategevuses täiemahulise sõja faasi.

Venemaal arvatakse olevat üle 5000 tuumalõhkepea, mis on suurim arsenal maailmas.

Samas usutluses ütles Putin ka, et kui liitlased saadaksid oma sõjaväelased Ukrainale appi, ei muudaks see konflikti tulemust.

"Kui me räägime ametlikest välismaa sõjaväelistest kontigentidest, siis olen kindel, et see ei muudaks olukorda lahinguväljal. See on kõige olulisem asi. Niisamuti nagu relvadega varustamine ei muuda mitte midagi," sõnas ta.

Prantsuse president Emmanuel Macron ütles veebruaris, et lääneriikide sõdurite Ukrainasse saatmist ei saa välistada. Mitu Ukraina liitlast teatas seepeale, et nemad oma sõdureid ei saada.

Ukraina on pidanud viimastel kuudel Vene väeüksustele territooriumi loovutama ning neid kimbutab tõsine relva- ja laskemoonapuudus.

Kommentaarid puuduvad